1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Son Dakika…. Türk Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı!

Son Dakika…. Türk Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı!

Türk Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı

Kripto para piyasasından kötü haberler gelmeye devam ediyor. Ülkemizin önemli kripto para borsalarından biri olan Coinzo’dan kötü haber geldi. Türk Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı. 2018 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Coinzo, yatırımcılarını fazlasıyla üzen bir haber duyurdu.

Özellikle ülkemizin önemli kripto borsalarından biri olan Coinzo kapandı. 11 Ekim 2021 itibariyle tüm faaliyetlerine son verdiğini açıklayan Coinzo, yatırımcılarını mağdur durumda bırakmamak için borsanın 6 ay itibariyle açık kalacağını ve Türk lirası, kripto gibi varlıkları çekebileceğinizi duyurdu.

Türk Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı

Türk Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı!

İzmir merkezli bir kripto para borsası olan Coinzo’nun kurucusu Volkan Sarp‘tır. 11 Ekim itibariyle kepenk indiren ancak yatırımcılarının mağdur kalmaması için 6 ay boyunca varlık çekim işlemlerinin devam edeceğini belirttiler. Borsanın neden kapandığı hakkında net bir bilginin olmaması sebebiyle yatırımcıların aklında fazlasıyla soru işareti oluşmuştur. Şirketin, Coinzo Teknoloji A.Ş. olarak 2018  yılından beri faaliyet içinde olduğumuz dijital varlık servis sağlayıcı (kripto para platformu) hizmetimizi sonlandırma kararı aldık açıklaması ile bu haberi duyurması itibariyle faaliyetlerin durdurulduğunu anlamış olduk.

Coinzo Kapandı! Şirketten Yapılan Açıklama

Coinzo CEO’su Volkan Sarp‘ın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Kullanıcılarımız bu süreç içerisinde TRY ve kripto para bakiyelerini  çekebilecek, alım/satım işlemleri hariç tüm özellikleri  kullanabileceklerdir. Coinzo platformunda alım/satım işlemleri 11 Ekim 2021 Pazartesi saat 09:00 itibariyle durdurulmuştur. Faaliyet sonlandırma süreci için ilgili kurumlara bilgi verilmiştir. Destek ekibimiz bu süre boyunca kullanıcılarımızın sorunlarına çözüm üretmeye devam edecektir. Süreç hiç bir kullanıcımızın mağdur olmaması için özenle yönetilecektir. Coinzo Teknoloji A.Ş. olarak kullanıcılarımızın karşısına yine “kripto para ve blockchain” sektöründe yeni projelerle çıkmayı  hedeflemekteyiz.”

Türk Kripto Para Borsası Coinzo Kapandı içeriğin yanı sıra daha birçok içeriğe erişmek için bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba ben İsmail Bora. Kriptonat sitesinin bir diğer yöneticisiyim. Uzun zamandır ilgim olan ekonomi, borsa ve kripto ile ilgili bilgilerimi ve araştırmalarımı siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap