1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Uniswap Nedir? Uniswap Rehberi 2021

Uniswap Nedir? Uniswap Rehberi 2021
+ -

Uniswap, işlem aracılarının ortadan kaldırılmasını ve yapılan işlemlere hız ile birlikte verimlilik sağlayan kripto para birimidir. UNI coin olarak kripto para borsalarında yer alan, son zamanlarda da popülerlik kazanmış merkeziyetsiz finansal (DeFi) coinlerin başında gelmektedir. Birçok yatırımcının yatırım yapmadan önce bilmesi gerektiği şey ise o kripto para biriminin yatırımcıya sundukları, projenin detayları. Peki, Uniswap nedir? UNI Coin nereden alınır? Soruları ile birlikte yazımızın detaylarına bakalım.

Uniswap Nedir? Uniswap Nasıl Kullanılır?

Uniswap, merkeziyetsiz olan yani herhangi bir kuruluşa, işletmeye ait olmayan; bünyesinde otomatik likidite protokolünü barındıran bir borsa türüdür. Kısa sürede büyük gelişim gösteren Uniswap coin, şu anda dördüncü en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) platformudur. Aynı zamanda Uniswap, ERC20 belirteçlerini değiştirmesine izin veren Ethereum tabanlı bir tokendir. Bu demek oluyorki token bir başka ERC-20 uyumlu bir token ile değişimi yapılabilir.

Ethereum’dan kaynaklı gas ücretleri ise çok daha verimli olmasının önüne geçmekteydi. UNI gibi daha birçok coin merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde yerini almakta.

Uniswap Madenciliği

Uniswap madenciliği olan bir kripto para değildir. Bu yüzden belirli aralıklarla arz edilmekte ve yatırımcılarına sunulmaktadır. Dolaşımda bulunan 565,714,822.07 UNI mevcut, toplamda ise 1 Milyar UNI arzı gerçekleşecektir.

Uniswap Nedir?

Uniswap Fiyatı

Uniswap fiyat bakımından birçok yatırımcının ilgisini çekmekte. Zamanla birlikte artan piyasa değeri onu çok daha özel kılmakta. Diğer birçok kripto para biriminden daha fazla işlem hacmine sahip olması da zaman zaman fiyatının artmasındaki önemli etmenlerden biri.

Uniswap, Kasım 2018’de piyasaya sürüldü ve uzun bir süre de yüksek meblağlara çıkamadı. Bunun başlıca sebeplerinden biri de DeFi tokenlerin daha yeni yeni tanınması, herhangi bir popülerliğe sahip olmamasıydı. 2021 yılı ile birlikte merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemlerinin genel anlamda popülerlik kazanması, bünyesindeki birçok kripto para biriminin de artış göstermesinde etkili oldu.

Uniswap Yorum

Birçok yatırımcı sık sık Uniswap yorumlarından faydalanmaktadır. Ünlü tradelerlar da bu kripto para birimi hakkında yorumlarını, teknik analizlerini paylaşmaktadır. Bu kripto para hakkında yorumlarınızı sizler de sitemizin yorum kısmından yapabilirsiniz.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap