1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Walmart Litecoin ile Ödeme Almayacağını Duyurdu! Litecoin %20 Düştü!

Walmart Litecoin ile Ödeme Almayacağını Duyurdu! Litecoin %20 Düştü!
+ -

Walmart Litecoin ile ödeme almayacağını duyurdu bu duyurunun ardından Litecoin %20 düştü. Walmart ile bir iş birliği hakkında yayınlanan yanlış bir haber önce Litecoin fiyatını yukarı yönlü hareket ettirse de işin doğrusu anlaşıldığın da Litecoin (LTC) %20 düştü.

Walmart’ın Litecoin’i kabul ettiğine dair sahte haber, kripto para piyasalarına dakikalar içinde milyarlarca dolar pompalamasına ve ardından bu milyarlarca doların piyasalardan çekilmesine neden oldu.

Litecoin ile ödeme alacaklarına dair çıkan haberin yanlış olduğunu ifade eden bir Walmart yetkilisi Walmart’ın böyle bir basın açıklamasının mevcut olmadığını ifade ediyor. CoinMarketCap.com’a göre Walmart Litecoin ile ödeme alacak haberinin ardından Litecoin %35 arttı bu artış ile 175 dolardan 231 dolara yükseldi daha sonra gelen yalanlama ile Litecoin %20 düştü. Bu düşme ile Liteceoin 240 dolar seviyelerinden tekrara 177 dolar seviyelerine geriledi.

Walmart Litecoin ile ödeme almayacağını duyurdu

Sahte basın açıklamasına göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük perakendeci olan Walmart, Litecoin ile müşterilerden kripto para birimi ödemelerini kabul edecekti. Bununla birlikte, Walmart’ın resmi kurumsal web sitesi, bu ödeme yönteminin ne zaman başlayacağına dair bir şey paylaşmamış idi. Çok geçmeden bu haberin yalan olduğu ortaya çıktı ve Walmart Litecoin ile ödeme alamayacağını duyurdu.

CNBC ve Reuters dahil olmak üzere birçok köklü haber kuruluşu Walmart Litecoin ile ödeme alacak haberlerine manşetlerin de yer verdi. Duyurunun nerden ve nasıl yapıldığı kimler tarafından basına düşürüldüğü ise merak konusu.  

Walmart Litecoin ile Ödeme Almayacağını Duyurdu! Litecoin Bir Çıktı Bir Düştü

Piyasalara düşen yalan habere göre, Walmart’ın Litecoin’in daha ucuz ve daha hızlı özelliklerine ve Litecoin’in merkezi otoriteye sahip olmamasına dayanarak ödemeler için LTC’yi benimsemeyi seçtiğini iddia etti.

Walmart Litecoin ile ödeme almayacağını duyurdu

406 milyar doları aşan piyasa değeri ile Walmart daha önce kripto para birimleri ile ilgilendiğini ima etmişti. Ağustos ayında şirket, dijital para stratejisi ve ürün yol haritası geliştirebilecek bir uzman için bir iş ilanı yayınladı, ancak bunun kripto para ödemeleri için olduğundan özellikle bahsetmedi. Ayrıca Walmart, tedarik zinciri yönetimi, müşteri pazarları ve akıllı cihazlar için blok zinciri teknolojisini kullanıyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap