1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Xiaomi’den kripto para hamlesi! Kripto Para ile Ödeme Alacak

Xiaomi’den kripto para hamlesi! Kripto Para ile Ödeme Alacak
+ -

Günümüzde kripto paralar çok önemli bir yer tutmaktadır. Yatırımcılar ne kadar somut bir varlık olmasa da kripto paralara yatırım yapmayı tercih etmektedir. Bu varlıklarda gelecek görmekte ve iyi kazançlar sağlayabileceklerini düşünmektedirler. Kripto paralar ve piyasalar büyük firmalarla anlaşma sağlayıp yatırımcılarının karşısına yenilikler ile çıkmaktadırlar. Çin’in elektronik devi olarak bilinen Xiaomi’den kripto para hamlesi geldi.

Xiaomi, özellikle son yıllarda son derece gündem olmuş durumda. Gerek telefonları gerek farklı teknolojik cihazları ile kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen cihazlar arasına girmeyi başardı. Kaliteli ve uygun fiyatlara telefon ve diğer elektronik cihazların satışını yapmaları en önemli etken. Ülkemizde de fazlasıyla tercih edilen Xiaomi, kullanıcılar tarafından fiyat performans ürünü olarak bakılmaktadır. Sabah saatlerinde Xiaomi tarafından gelen açıklama ile kripto paralarla ödeme alınacağını yani kullanıcılarına ürün satışını bu şekilde gerçekleştirebileceklerini belirttiler.

Xiaomi’den kripto para hamlesi

Xiaomi'den kripto para hamlesi

Sabah saatlerinde Xiaomi’den kripto para hamlesi geldi. Bu günden sonra ürün satışını kripto varlıklar aracılığıyla alabileceklerini belirttiler. Dikkat çeken bu açıklama sonrası piyasaya biraz olsun hareketlenmeye başlamıştır. Xiaomi bu kararını öncelikle bir ülkede uygulama kararı aldı. Portekiz’de bulunan Xiaomi mağazalarında başlaması kararlaştırılan bu ödeme yöntemi İsviçre merkezli Ultrust aracılığıyla sağlanacak. Portekiz’de bulunan insanlar Ultrust aracılığı ile kripto varlıklarla alışveriş yapabilecektir.

Çin Hükümetinin kripto varlıklara karşı sert tutumundan sonra Xiaomi firmasının böyle bir karar alması ilgi çekici gözüküyor. Dijital paraları destekleyeceklerini söyleyen Xiaomi yetkilileri, Portekiz ile bu yeni yönteme başlayacaklar. Bitcoin, Ethereum, Tether gibi kripto varlıklar ile alışveriş yapabileceğiniz Xiaomi firmasında istediğiniz her şeyi bu yöntem ile satın alabileceksiniz. Yatırımcıların aklındaki en önemli soru ise neden Portekiz? Elektronik devi Xiaomi’nin Portekiz’i seçmesinin arkasında önemli etmenler yatmaktadır. Portekiz hükümetinin dijital varlıklara sıcak bakması, kripto varlıkları desteklemesi ve vergi politikalarının diğer ülkelere nazaran daha yumuşak olmasına dayanmasıdır. Portekiz Hükümetinin böylesine sıcak kararları karşılığında Xiaomi’nin aldığı kararın ne kadar doğru olduğunu görebilmekteyiz.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap