1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Xlm Coin Nedir ? Stellar Detaylı Rehber 2021

Xlm Coin Nedir ? Stellar Detaylı Rehber 2021
+ -

X coinlerden biri olan ve adını daha çok XRP’nin kardeşi olarak duyduğumuz Xlm Coin nedir ? Piyasada zaman zaman önemli sıralara gelen, fazlasıyla yatırımcı çeken ama bir o kadar da yatırımcılarını mutlu edemeyen bir kripto varlık olan Stellar’dan bahsedelim.

2014 yılında Eski Ripple kurucuları olan Jed McCaleb ve Joyce adında iki kişi tarafından kurulmuş ve piyasaya sürülmüştür. Stellar Bankalar arası veya uluslararası para transferlerindeki işlem ücretlerini en aza indirmeyi, işlem süresini kısaltmayı ve finans kurumları arasında bir köprü konumunda bulunmayı hedef edinmiştir. Çoğu kripto varlık gibi merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Ripple’nin kardeşi deniyor fakat bu konuda birbirlerinden ayrılıyorlar. Aslında pek çok konuda birbirinden ayrılıyorlar. Ripple’nin eski kurucuları tarafından oluşturulan Xlm, kod dahil bütün bölümler en baştan oluşturuldu ve Ripple ile bu alanda birbirlerinden ayrılmaktadırlar.

Xlm Coin Fiyat

Açık kaynak kodlu, merkeziyetsiz ve dağınık defter teknolojisine sahip bir ödeme sistemi olarak tanımlayabileceğimiz Xlm’nin işlem ücretleri gerçekten çok düşüktür. Stellar ağından yaptığınız transferlerde ücret yalnızca 0,00001 Xlm’dir. Aynı zamanda Bitcoin ve Ethereum’dan çok daha hızlı bir şekilde transfer işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

X kardeşler diyoruz Ripple’nin kardeşi diyoruz fakat çok farklı yönleri var. Örneğin Ripple merkeziyetli ve kurumsal bir yapıya sahipken Xlm tamamen merkeziyetsizdir. Ripple kâr amacı güden bir yapıya sahipken Xlm, kâr amacı gütmek gibi bir yapıya sahip değildir ve vakıf gibi faaliyetlerine devam etmektedirler.

Xlm Coin Nedir

Xlm Coin Yorum

Piyasayı takip edenler bilir. Aksi bir durum olmadıkça Xrp ne zaman artarsa arkasından Xlm’nin de arttığını onu takip ettiğini görebiliyoruz. Bazı zamanlar takip etmediği ve artışa geçtiği zamanlar da var. Bu ilişkiden dolayı X kardeşler, Ripple’nin kardeşi gibi benzetmeler yapıldı.

Xlm’nin teknolojisi ve misyonunu başarılı buluyorum. Düşük işlem ücretleri ve hızlı transfer işlemleri onları bir adım öne geçirmiş durumda. Hatta 2017 yılında  ICO’da çok fazla ICO’nun Ethereum’dan ayrılarak ve transfer hızı ve düşük işlem ücretinden dolayı Stellar’a geçmeyi tercih ettiğini gördük.

Stellar hakkında detaylı bilgiye ve şirket hakkında merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Xlm Coin Madenciliği

Xlm Coin’in maalesef ki bir madenciliği bulunmamakta. İlk çıktığı zaman belirli bir arz ile piyasaya sürüldü. 103.887.050.716 XLM, ağın faaliyete geçmesinden önce çıkartılmış ve arza sunulmuştur.

Xlm Coin Yorum

Xlm Coin Fiyat

Çoğu zaman yatırımcılarını üzmesiyle bilinen, bir türlü istenilen sıçramayı yapamayan ve güzel fiyatlara gelemeyen Xlm coin şu sıralar 0,39 cent civarlarında fiyatlanmaktadır. Piyasa değeri olarak 19. sırada bulunan bu kripto varlığın toplam arzı 50,001,803,146 adettir.

Xlm Coin Nedir ve Nasıl Alınır ?

Stellar coin ( XLM ) almak istiyorsanız her hangi bir yerel ya da yabancı kripto para borsasından, teknik bilgi gerekmeksizin, 7/24 bir şekilde Stellar alabilirsiniz. Türk lirası ile kolay bir şekilde XLM alabileceğiniz yerel borsalar bulunmaktadır

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap