1. Anasayfa
  2. Oyun

Çin’den Pi Coin Dolandırıcılığı Hakkında Sert Açıklama!

Çin’den Pi Coin Dolandırıcılığı Hakkında Sert Açıklama!
0

Bilindiği üzere Pi coin geçtiğimiz birkaç senedir ara ara popülerliğini tekrardan gündemde tutan, özellikle Türk birçok yatırımcının yakından tanıdığı ve çoğu kişinin de telefon üzerinde kazım yapmaya devam ettiği bir kripto para birimidir. Pi coin için sıkça scam proje olduğu söylentileri ortaya atılıyor olsa da hala kesinlik kazanmış bir şeyin olduğu söylenemiyor. Fakat son yaşanan bu olay Pi coin için önemli bir itibar düşüşüne neden oldu ve Çin’den Pi Coin dolandırıcılığı hakkında sert açıklama geldi!

Çin’in önemli gazetelerinden biri olan China Economic Daily News tarafından kısa süre önce bir içerik yayınlandı. Bu raporda “Pi coin’in yuan ile takas edilebileceğini iddia eden ve internette dolaşan söylentilerin tamamen yanlış olduğu açıklandı.” Ortaya atılan bu söylentilerin çürütülmesiyle birçok yatırımcının hüsrana uğradığı ve umutlarının tekrardan kırıldığını belirtebiliriz.

Önerilen İçerik: Shiba Coin Geleceği

Pi Coin Nedir?

Pi Network, 2019 yılında Stanford Üniversitesi’nden bir grup doktora öğrencisi tarafından kurulan ve mobil cihazlar aracılığıyla madenciliğin yapılabildiği kripto para birimidir. Pi coin, kullanıcılarına kolay yoldan, mobil madencilik ile bile kripto para birimi kazanabilme fırsatı sunduğunu iddia etmektedir, ancak henüz geniş çapta kabul görmemiş ve piyasada bir yer elde edememiş kripto para birimidir. Bu yüzden de sıkça SCAM haberleri ortaya atılabilmektedir.

Bank of China Araştırma Enstitüsü’nde araştırmacı olan Liang Si de bu konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Pi Coin için çıkan bu haberlerin sadece spekülasyondan ibaret olduğunu işaret etti. Kripto paraların çoğu zaman spekülasyon aracı olarak kullanıldığını bu yüzden yatırımcıların daha temkinli hareket etmesi gerektiğinin de altını çizdi. Pi coin dolandırıcılığı konusuyla da bu spekülasyon sebebiyle heyecanlanan yatırımcıların daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Pi Coin Dolandırıcılığı: Çin Polisi Tarafından Gelen Açıklamalar

Bu söylenti ile ilgili gelen açıklamanın yanı sıra Çin internet polisi, Pi Coin’lerin ücretsiz madencilik adı altında kişisel bilgilerini finansal kazanç için satmayı amaçlayan bir dolandırıcılıktan başka bir şey olmadığı, altı doldurulabilir bir proje olmadığını da belirterek risk uyarıları yayınladılar. Yetkililerin bu ihtiyatlı tutumu, doğrulanmamış

Pi coin dolandırıcılığı içeriğimizi beğendiyseniz ve bu tarz içeriklerin devam etmesini istiyorsanız bizleri Telegram üzerinden takip edebilirsiniz.

2016 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir