1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Shiba Coin Geleceği 2021 – Shiba Inu Yükselir Mi?

Shiba Coin Geleceği 2021 – Shiba Inu Yükselir Mi?
+ -

Shiba Coin geleceği Türk yatırımcılar tarafından fazlasıyla merak edilmektedir. Kripto para piyasasına sarsantılı bir şekilde giriş yaparak yatırımcıların dikkatini üzerine çekti ve bir hayli popüler olmayı başarabildi. Şubat 2021’den beri %300 bine yakın yükseliş yaşayarak bütün kripto dünyasını ayağa kaldırdı diyebiliriz. Birçok yatırımcı iyi paralar kazandı, birçoğu da büyük zararlar yaşadı veya hodl yapmak zorunda kaldı.

Hâlâ cüzdanlarında Shiba Coin tutan yatırımcılar güzel haberler beklemekte ve zararlarını telâfi etmek istemektedirler. Shiba Coin geleceği bu yüzden çok fazla merak edilmektedir. Elon Musk ile adını sık sık duymamızın yanı sıra piyasanın ilginç kripto para birimi olan Doge Coin gibi birçok manipülasyonlara maruz kalmıştır. Piyasanın bir anda hacmini çekmesi ve aynı şekilde yatırımcıları terste bırakmasıyla günden güne eleştiriler almaya devam etmektedir. Bu yazımızda sizler için Shiba Coin nedir, Shiba Coin geleceği, Shiba Coin yükselir mi ve Shiba Coin alınır mı gibi sorulara cevap olmaya çalışacağız.

Shiba Coin Nedir?

Kripto para piyasasına sansasyonel bir şekilde giriş yaparak tüm yatırımcıların dikkatini çeken Shiba Coin nedir fazlasıyla merak ediliyor. Piyasaya ilk sürüldüğü zaman yüzde 300 bin kat artarak büyük hacim toplamayı başardı. Projenin resmi sitesine baktığımızda Shiba deneysel bir projedir yazısını görmekteyiz. Elinizde hiçbir şey olmadan bir topluluk oluşturabilir misiniz gibi bir motto ile yola çıkan ekip bunu başarmış gibi gözüküyor.

Dogecoin Killer olarak da adlandırılan SHIB Coin, aynı Doge gibi bazı manipülatif hareketlere maruz kalmıştır. Dogecoin’in ismini Elon Musk ile sık sık duymaktayız. Doge hakkında tweetler atarak yükselmesine sebep olduğunu tüm yatırımcılar iyi bir şekilde bilmektedir. Elon Musk aynı hareketleri Shiba Coin içinde birkaç kez yapmıştır. Bu sebep ile yatırımcılar tarafından eleştiriye maruz kalmakta ve satın alırken bir kere daha düşünmektedirler. Bu denli manipülasyonlara açık olan projeler her zaman tehlikelidir. Piyasaya büyük bir yükseliş ile girerek yatırımcıları çok şaşırtsa da zamanla bir o kadar da zararlar yaşatarak bu tehlikesini göstermiş oldu.

Shiba coin nedir

Çoğu yatırımcı Shiba Coin’lerini hodl yapmak zorunda kaldı. Projeyi incelediğimiz zaman temellerini kim attığını öğrenememekteyiz. Projenin tasarlayanı kim, ekibi kim hâlâ bilinmemekte. Hiçlikten ne yaratabilirsiniz gibi bir sloganla ortaya çıkan ekibin hedefi bu gibi gözüküyor. Proje hakkında büyük kafa karışıklığı olsa da Ryoshi adında biri tarafından temelleri atıldığı söylenmektedir.

Shiba token’leri Ethereum ağında geliştirilmiş ve üretilmiştir. Bitcoin ağında geliştirilen Dogecoin’e ne kadar benzese de ayrıldığı yönlerinden biri Ethereum ağında geliştirilmesidir. 1 kattrilyon arza sahip olan SHIB, bunların yarısını Unıswap‘e kitledi ve diğer yarısını piyasadan kaldırmak amacıyla Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin‘in cüzdanına transfer etti. Bu süreçten birkaç ay sonra çıkan bir haberde ise, Vitalık Buterin’in elindeki tüm Shiba Coin’leri pandemiden dolayı Hindistan’a bağışladığı öğrenildi.

Proje hakkında detaylı bilgiye ve resmi siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Shiba Coin Kurucusu Kim?

Merkeziyetsiz ve spontane bir dünya kurma deneyi olarak planlanan projenin kurucusu ve ekibi hakkında bazı bilinmezlikler olsa da, Ağustos 2020’de Ryoshi adında biri tarafından temelleri atıldığı söylenmektedir. Dogecoin için bir meydan okuma olarak piyasaya sürüldüğü bilinmektedir. İsmini de bir Japon köpek ırkından alan Shiba Inu, şaka Coin’i olarak anılmaktadır.

Shiba Coin Geleceği – Shiba Inu Gelecek Vadediyor Mu?

Çok büyük yükselişle piyasaya sürülen Shiba Coin zamanla yükselişini kaybederek yatırımcılarına büyük zararlar yaşatıp terste bırakmıştır. Bu sebeple yatırımcılar tarafından Shiba Coin geleceği son derece merak edilmektedir. Deneysel bir amaçla tasarlanan, hiçlikten bir topluluk oluşturulabilir mi gibi bir düşünceyle piyasaya sürülmesi tehlikeli gözüküyor. Proje tasarlayıcıları tarafından bunun bir amaca hizmet ettiği düşünülse de blokzincir teknolojine baktığımız zaman tam olarak neye hizmet ettiğin anlaşılamamaktadır.

Sıfır maliyetle bir proje oluşturduklarını ve resmen hiçlikten büyük bir topluluk oluşturduklarını söylemektedirler. Ama günümüz sosyal medyasına ve manipülatif hareketlere baktığımız zaman bunun gayet mümkün olduğunu görebilmekteyiz. Elon Musk’un Dogecoin’in yükselmesinde büyük pay sahibi olması gibi. Aynı zamanda Elon Musk Shiba Coin için de bazı tweetler atarak yükselmesine sebep olmuştur. Bu durumlar ne kadar eleştiriye maruz kalsa da yapılmaya devam etmektedir. Belli bir amaca hizmet etmemesi ve tamamen deneysel olarak piyasaya sürülmesi Shiba Coin geleceğini olumsuz etkileyeceğini düşünüyoruz. Ne kadar büyük yükselişler yaşasa da bir o kadar da fazla düşüş yaşamıştır. Şu sıralar durgun fiyatlanması devam etmektedir.

shiba coin geleceği

Shiba Coin Yükselir Mi?

Piyasaya büyük bir yükselişle giren Shiba, bir o kadar da düşüş yaşayarak yatırımcıların aklında bir soruya sebep olmuştur. Shiba Coin yükselir mi? Deneysel bir amaçla piyasaya sürülen Shiba Inu, bazı tehlikeler barındırmaktadır. Projenin ekibi hakkında net bir bilgiye yer yok ve projenin detayları bilinmemektedir. Projeyi kimin tasarladığı bile hâlâ tam bir muamma. Sıfır maliyet ile bu projeyi yaptıklarını ve hiçbir kazanç da almadıklarını söylemektedirler. Tek sloganları ise hiçlikten bir topluluk oluşturulabilir mi olmuştur.

Büyük yükselişinin ardından fazlasıyla düşüş yaşadı ve şu sıralar durgun fiyatlanmasını sürdürmektedir. Bir sıkışmanın içerisine girdiğini söyleyen uzman analistler, Shiba Coin’in şu sıralar yükseliş yaşayabileceğini düşünmektedirler. Ne kadar yükseliş yaşayabilse de bunun deneysel bir proje olduğunu unutmamak lazım. Net olarak bir amaca hizmet etmemesi ve şaka Coin’i olması sebebiyle son derece dikkat edilmeli ve yatırımlarınızı bunları göz önünde bulundurarak gerçekleştirmelisiniz.

Shiba coin yükselir mi

Shiba Coin ATH Değeri

ATH, All Time High’ın kısaltması. Bir kripto paranın ulaştığı en yüksek fiyat seviyesini ifade eder. Shiba Coin ATH değeri ise $0.00004  Dolar’dır. All Time High değerine 10 Mayıs 2021’de ulaşmıştır

Shiba Coin Fiyat – 1 SHIB Kaç TL?

₺22,437,631,298 piyasa değerine sahip olan Shiba Coin fiyatı ₺0.00005683 Türk lirasıdır. Piyasa değeri en yüksek 54. kripto para birimi olan Shiba, 1,000,000,000,000,000 toplam arza sahiptir. Bu toplam arz yatırımcıları ne kadar korkutsa da bunların yarısı Unıswap’e kitlendi ve diğer yarısı Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e verildi. Buterin ise elindeki tüm Shiba Coin’leri pandemiden dolayı Hindistan’a bağışlamıştır.

Shiba Coin Alınır Mı?

Deneysel bir amaçla piyasaya sürülen Shiba Coin büyük yükselişler yaşayarak piyasaya sürülmüştür. Bu yükselişlerin ardından büyük düşüşler yaşaması yatırımcıların tekrar Shiba Coin alınıp alınmayacağını düşündüren konular arasında. Belli bir amaca hizmet etmemesi ve deneysel olması sebebiyle Shiba Coin Alınır mı gibi sorular fazlasıyla sorulmaktadır. Sonuçta sağlam bir altyapıya sahip değil ve manipülasyonlara son derece açık bir projedir. Böyle projeler yatırımcılar tarafından ne kadar tehlikeli olduğu bilinse de yatırım yapılmaya devam edilmektedir.

Shiba Coin alınır mı

Projeyi detaylıca inceleyip kısa veya uzun vadede kazandırıp kazandırmayacağını analiz edebilirsiniz. Resmi siteden güncel haberleri takip edebilir ve yol haritanızı çizebilirsiniz. Ayrıca kripto para piyasasının Bitcoin’e bağlı olduğunu unutmamak lazım. Bitcoin’in trendini takip etmeli ve alımlarınızı o yönde gerçekleştirirseniz daha güvenli bir ticaret yapabilirsiniz.

Shiba coin geleceği içeriğimize benzer incelenmesini istediğiniz kripto paraları bizlere belirtebilirsiniz. Bizleri TELEGRAM ve İNSTAGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap