1. Anasayfa
  2. Nedir

Currick Nedir? Bir SCAM Vakası!

Currick Nedir? Bir SCAM Vakası!
0

Currick, çevrimiçi alım-satım ve cüzdan hizmetleri sunarak kripto para dünyasında kısa da olsa bir süre yer edinmiş platformdur. Geçtiğimiz yıl kendisinden sıkça bahsettirmiş olmasıyla da popülerliğini kazandığını söyleyebiliriz. Currick nedir? soruları merak konusu olmasındaki önemli bir sebepse platforma erişimin anında kesilmesi ve mağduriyetlerin yaşanmış olmasıydı. Genel itibariyle kullanıcılarına çeşitli kripto para birimlerinde işlem yapma, saklama ve transfer etme gibi imkanlar sunmuş olan Currick ise artık kripto para borsası olarak hizmet vermemektedir.

Currick Nedir? Bir SCAM Vakası!

Currick Nedir: Yakından Bakalım

Aslına bakıldığında diğer birçok borsaya göre çok daha farklı ve ilginç bir çalışma mekanizmasına sahipti. Bunu örneklendirecek olursak; para yükleme ve para çekim aşamalarında yetkili biriyle görüşme yapılması gerekiyordu.

Kripto para borsasının mantıklı bir çerçevede çalışmadığı aslında belliydi diyebiliriz. Çünkü borsada yer alan kripto para birimlerinin verileri güncel ve gerçek zamanlı değil, tahtalar hareket etmiyor ve belirli zamanlarda güncelleme gerçekleştiriliyordu.

Belli bir popülariteye ulaşmasındaki önemli bir faktörde referans koduyla üye olunabilmesi ve referans yapan kişinin de bu süreçten para kazanabiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra son zamanlarına doğru para yatırım yaparsanız 2 kati bonus verdiği etkinliğe sahip olduğu, bu etkinlik tamamlanana kadar da para çekimlerinin yapılamadığı gibi durumlarla karşılaşılması aslında yatırımcıları şüpheye düşüren bazı olaylardan oldu. Son zamanlarında tüm para çekimlerini iptal ediliyor, hack saldırısı gibi sebeplerle de ana paranın bile ekilemediği durumlarla karşılaşıldığı görüldü.

Özet: Kripto Paralar Dikkat İsteyen Bir Yatırım Alanıdır

Bu gibi durumlar ne ilk ne de sondur. Kripto para yatırımcıları diğer finans yatırımcılarına nazaran çok daha temkinli hareket etmesi gerektiğini bir kere daha görüyoruz. Bu alanda yatırımlar hali hazırda riskliyken piyasada dolandırmak amaçlı hizmet veren birçok nokta mevcuttur. Özellikle kripto para borsa tercihi kritik bir noktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi Currick gibi daha onlarca farklı kripto para borsasının yatırımcıları yarı yolda bıraktığını gördük.

2016 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir