1. Anasayfa
 2. Coin Geleceği

NEAR Coin Geleceği 2024

NEAR Coin Geleceği 2024
near coin geleceği
2

NEAR coin, bu ay yakından takip etmemiz gereken bir süredir de başarılı ve iyi bir ivme yakalayan kripto para birimlerinden bir tanesidir. NEAR coin geleceği 2024 yılında güzel bir başlangıç yaptığını belirtebiliriz. Özellikle de 1 dolar’dan başlayan yükseliş ivmesi şuanki fiyatı olan 3.57 dolar’a kadar getirdi. Kripto para piyasasının yatırımcı çekmesi sonraki fiyatlarında çok büyük önem arz etmektedir. Gelin ilk olarak Near coin’in ne işe yaradığı, nerelerde kullanıldığı ve Near coin geleceğine detaylı bir giriş yapalım.

NEAR Protocol Nedir?

NEAR Protocol, açık kaynak koda sahip bir blok zinciri platformudur. Ana amacı merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilebileceği bir platform sunmaktır. Ethereum’a benzer bir şekilde akıllı sözleşmelere olanak tanımaktadır. Ethereum’a ek olarak daha hızlı ve ölçeklenebilir bir şekilde çalışan akıllı sözleşmeler sayesinde de avantajını ortaya koymakta ve dikkatleri üstüne çekmektedir. Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanır.

NEAR Coin Geleceği

NEAR coin geleceği, NEAR Protocol platformunun ve NEAR tokeninin gelecekteki gelişimini ve potansiyelini barındırmaktadır. NEAR Protocol’un bu rekabetin yüksek olduğu alanda son zamanlarda Bitcoin’in de yükselişiyle birlikte güzel bir başlangıç yaptı. Uzun bir düşüş trendinin ardından yönünü yukarı çevirmeyi başardı. Bu da yatırımcının yatırımlarını ne düzeyde tutması ve ne zaman yapması gerektiği konularına itmektedir.

Near coin geleceği

Avantajlar:

 • Hız ve Ölçeklenebilirlik: NEAR, hızlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri platformudur. Ethereum’a göre de burada sıyrılmaktadır. Hızlı blok zinciri olması sayesinde de daha hızlı işlem onayları ve daha düşük işlem ücretleri ile işlemler gerçekleşebilmektedir.
 • Düşük İşlem Ücretleri: NEAR, işlem ücretlerini düşük tutar. Daha düşük maliyetlerle işlem daha yüksek işlem hacmi anlamına gelmektedir.
 • Akıllı Sözleşmeler: NEAR, Ethereum’da da olduğu gibi akıllı sözleşmeleri destekler. Bu, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (dApps) geliştirmesine ve yürütebilmesinde katkıda bulunur. Bu da önemli avantajların başında gelmektedir.
 • DeFi ve Diğer Uygulamalar: NEAR, merkezi olmayan finans (DeFi), oyunlar, sosyal medya ve daha fazlası gibi birçok farklı uygulama türü için bir platform sağlar.
 • Proof of Stake (PoS): NEAR, Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanır. Bu, daha çevre dostu bir blok zinciri platformu sağlar.
 • Açık Kaynaklı: NEAR, açık kaynaklı bir platformdur. Bu, geliştiricilerin platformu daha fazla özelleştirmesine ve iyileştirebilmesinde etkili olabilmektedir.
 • Yenilikçi Teknoloji: NEAR, yenilikçi teknolojileri kullanarak platformunu sürekli olarak geliştirir. Bu, platformun daha güçlü ve daha güvenli hale gelmesini sağlar.
Near coin geleceği
near coin geleceği

Dezavantajlar:

Elbette her coinin bir avantajı olduğu gibi dezavantajlarının da olduğunu belirtebiliriz. Bu dezavantajlara göz atacak olursak eğer;

 • Yeni Olması: NEAR Protocol’ün dezavantajlarından ilki ve aslında en önemlisi diğer bazı blok zinciri platformlarına göre daha yeni bir platformdur. Bu, platformun henüz tam olarak olgunlaşmamış, topluluklar tarafından benimsenmemiş olabileceği anlamına gelir.
 • Rekabet: Kripto para piyasasında yer alan tüm altcoinler için geçerli olan bir dezavantaj da rekabettir. Her geçen gün piyasaya yeni sürülen altcoinler bu rekabeti kızıştırmaktadır. Bu da NEAR’ın pazar payını artırmak, popüler bir altcoin olabilmesi için daha fazla çaba sarf etmesi gerektiği anlamına gelir.
 • Regülasyon Riskleri: NEAR, regülasyon riskleriyle karşı karşıya olabilir. Bu, platformun daha fazla regülasyonla karşı karşıya kalması ve bu regülasyonlara uyum sağlaması gerektiğini göstermektedir.

NEAR Coin ATH Değeri Nedir?

NEAR coin ATH değerine baktığımızda en yüksek fiyatından bir hayli uzakta olabildiğini belirtebiliriz. Near coin için tüm zamanların en yüksek fiyatı $20.42’dır. Bu ATH değerine de 17 Ocak 2022 tarihinde ulaşmıştır. Yani bu içerik yazıldığı tarihten 2 yıl önce. Peki tekrardan bu ATH değerine ulaşabilecek mi? şeklinde soru işaretleriniz mevcuttur. Özellikle son zamanlarda gerçekleştirdiği bu yükseliş ivmesi yatırımcıların bu soruyu sormasında etkili olabilmektedir.

NEAR Coin Yorum, NEAR Coin Analizi 2024!

18 Ekim 2023 tarihinden itibaren yükseliş trendinde olan Near coin yorumunda bulunursak bu ivmeyi güvenilir bir şekilde devam ettirdiğini belirtebiliriz. 3$ destek noktası 3.90$ güçlü direnç noktası olarak değerlendirilebilir.

2016 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir