1. Anasayfa
 2. Coin Geleceği

Curve Geleceği Curve DAO Token (CRV) Nedir?

Curve Geleceği Curve DAO Token (CRV) Nedir?
1

Curve Geleceği başlığına adım atmadan önce gelin merak konusu olan bu token hakkında birkaç bilgi edinelim. Curve token; yaklaşık 10 yıldır blockchain teknolojisi ile ilgilenen Curve Michael Egorov tarafından, 2019 yılında Curve Finance desteği ile kuruldu. Geliştirme aşamaları yaklaşık 1 yıl süren Curve Token, 14 Ağustos 2020 tarihinde birçok kripto para borsasında listelendi. Piyasaya sürüldüğü gün Curve Token toplam arzı; 3.303.030.299 CRV ile sınırlandırıldı. Curve Token’ın kuruluş amacı, stabil olmayan merkeziyetsiz borsa ile işlem ağı kurmaktı. Çok daha hareketli ve belirsiz varlıklar yerine sabit coinler kullanmak birçok yatırımcıyı kendisine çekmeyi başardı. Gelin şimdi de Curve DAO Token (CRV) Nedir? sorusuna cevap arıyalım.

Curve DAO Token (CRV) Nedir?

Curve DAO Token özetle CRV Coin, sabit kripto para birimlerinin likit olması amacıyla tasarlanmış, merkeziyetsiz DeFi tabanlı bir alım satım platformudur. Birçok kripto para biriminden farklı olarak daha az riskli işlemler gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. CRV Token kuruluş amaçlarının başında, Curve Finance merkeziyetsiz kripto para ekosistemini desteklemek gelmektedir. Bu kuruluş amacıyla bağlantılı olarak CRV Token ile yapılan işlemlerin çok daha güvenilir ve hızlı olduğu anlamını taşımaktadır. İşte Curve DAO Token (CRV) Nedir? sorusunun cevabı bu şekildedir.

Önerilen İçerik: Shiba Coin Geleceği Shiba Yorumu 2024

Curve Geleceği

Curve geleceği son zamanların en popüler kripto para başlıkları arasında gelmektedir. Bitcoin tarafından gelen inanılmaz hamleler sonrası her ne kadar merkeziyetsiz de olsa CRV Token gibi kripto para birimleri de etkilendi. Çünkü piyasaya çok fazla yeni yatırımcı girdi ve birçok altcoin yeni yatırımcılar ile buluştu. Kısa süre içerisinde; Binance, Gate.io, OKX ve MEXC gibi büyük kripto para borsalarında listelenmesi CRV Token’ı ulaşabilir yaptı ve dikkatleri üzerine çekti. Yaklaşık 30 gün gibi kısa bir süre içerisinde %97 gibi bir artış ile piyasada adından söz ettiren Curve Token yükselişini devam ettirecek gibi gözükmektedir. Çünkü yeni yatırımcıların etkisi ile inanılmaz bir hacim artışı olmuş ve altcoinler yavaş yavaş değer kazanmaya başlamıştır.

Curve geleceği

Curve Token Avantajları

Curve Token Avantajları liste halinde aşağıda belirtilmiştir.

 • Takas Avantajı: Curve (CRV) Token, sabit coinlerin en iyi fiyatlarda takas edilmesini sağlamaktadır.
 • Merkeziyetsiz Olması: CRV Token, merkeziyetsiz bir borsa ile çalışmaktadır ve BTC hareketlerinden kolay kolay etkilenmemektedir.
 • Gelişmiş Teknoloji: Curve Token sahipleri bir otomatik piyasa yapıcı olan AMM teknolojisi ile kolayca işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Curve Token Dezavantajları

Curve Token Dezavantajları liste halinde aşağıda belirtilmiştir.

 • Çok Fazla Rakip: Her ne kadar popüler bir altcoin olsa da DeFi alanında birçok altcoin ile mücadele etmek zorundadır.
 • Fiyat Değişimi: Zaman zaman bazı balinalar tarafından yüksek hacimli işlemlere maruz kaldığından kripto para uzmanları tarafından riskli bir yatırım olarak görülmektedir.
 • Hack İddiaları: Son zamanlarda birçok hack haberi ile adının geçmesi CRV Token’a olan güveni az da olsa azaltmıştır.

Curve Güncel Fiyatı

Curve güncel fiyatı piyasaya çıktığı ilk dönemlere göre çok düşüktür. Merkeziyetsiz bir altcoin olmasından dolayı Bitcoin hareketlerinden ve piyasadaki olumsuz bilgilerden kolay kolay etkilenmediğini söylemiştik. Grafikleri incelediğimizde Curve Coin Güncel Spot Fiyatı 0.8055 dolar (7 Mart 2024) olarak görülmektedir. Farklı zaman dilimlerinden bu yazımıza göz atan okurlarımız için Curve Coin güncel fiyatı linki kullanılabilir.

Curve ATH Değeri Nedir?

ATH değeri; bir coinin piyasaya sürüldüğü ilk günden, güncel zaman dilimine kadar çıktığı en yüksek seviyedir. Curve Token; piyasaya sürüldüğü ilk gün spot işlemlerde ATH seviyesini yapmıştır. Bu değer spot işlemlerde yaklaşık 23,45 dolar olarak görülmektedir.

Curve Yorumları

İçeriğimizin son bölümünde sizlere birkaç teknik bilgi vereceğiz. CRV Token için spot ve günlük grafikte; 0,7218 dolar seviyesi güçlü bir destek noktası olarak kabul edilebilir. Yine aynı şekilde günlük ve spot grafikte; 0,8681 dolar seviyesi ciddi bir direnç noktası olarak kabul edilebilir. Yaptığımız bu Curve Yorumları elbette zaman içinde güncellenebilir ancak bu değerler 7 Mart 2024 tarihi için geçerlidir ve spot alım satımlarda değerlendirilmiştir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir