1. Anasayfa
  2. Coin Geleceği

FIL Coin Geleceği, Fil Coin Yorumları 2024

FIL Coin Geleceği, Fil Coin Yorumları 2024
0

FIL Coin Geleceği ile alakalı sizin için derlediğimiz bilgilere geçmeden önce FIL Coin hakkında ki bilgi dağarcığımızı hep birlikte genişletelim.

Filecoin Nedir, Ne İşe Yarar ??

Filecoin (FIL), merkeziyetsiz bir depolama sistemidir ve kendi tanımlamalarına göre ‘’ insanlığın en önemli bilgisini’’ depolamayı amaçlamaktadır. Filecoin (FIL) açık bir protokoldür ve blok zincirin yerel para birimlerinden biri olan FIL kullanılarak gerçekleştirilen işlemlerle ağ katılımcılarının yaptığı taahhütleri kayıt altına alan bir blok zincir tarafından desteklenmektedir. Blok zinciri öncelikle kopyalanma kanıtına aynı zamanda da uzay-zaman kanıtına dayanmaktadır.

Filecoin (FIL) açık kaynak kodu kullanır ve merkezi değildir, bu durumda tüm yönetimin Filecoin (FIL) topluluğunun elinde olduğu anlamını taşımaktadır. Herkes Filecoin (FIL) topluluğuna katılabilir ve verilerini depolamaya başlayabilir veya başkalarının fonlarına yer açmak suretiyle para kazanmaya başlayabilir. Filecoin (FIL) projesinin yaratıcıları, ağı ve tokenlerini kendi fikir birliğine göre çalıştırmak amacıyla blok zincir teknolojilerini tercih ettiler.

FIL Coin Geleceği

Proje geliştiricileri, Filecoin (FIL) projesinin verimsiz dosya depolama ve alma sorununu ortadan kaldırdığını iddia ediyorlar. Müşteriler, etkili bir araç seti ve temel geliştirmesi olan IPFS (Gezegenlerarası Dosya Sistemi) ile doğru çözümü bulabilirler.

Gezegenlerarası Dosya Sistemi (IPFS) Nedir ?

GezegenlerarasıDosya Sistemi (IPFS), tamamen merkezi bulunmayan ve dosyaların yanı sıra web siteleri ve uygulamalara depolama – erişim için konum belirleme yerine içerik adreslemeye dayanan bir depolama sistemidir. Web’deki bilgiler geleneksel olarak belirli bir konuma sahip sunucularda depolanırken, GezegenlerarasıDosya Sistemi ( IPFS), bilgileri depolamak ve dağıtmak için blok zincir benzeri bir sisteme dayanmaktadır.

Temel olarak GezegenlerarasıDosya Sistemi  (IPFS), tüm bilgilerin ağ arasında paylaşılabildiği ve mümkün olan en yakın kaynak tarafından dağıtıldığı blok zincir tabanlı bir düğüm ağı gibi hizmet eder. Eşler arası ( P2P ) dağıtılmış bir depolama ağı olan GezegenlerarasıDosya Sistemi  (IPFS), kullanıcıların ağ üzerinde dağıtılan içeriğe en yakın eşten erişimine imkan tanır. Bu durum, ağda saklanan bilgilerin öncelikle erişim hızını aynı zamanda da güvenliğini önemli oranda artırmaktadır.

Filecoin (FIL) Projesini Kim Hayata Geçirdi ?

Filecoin (FIL), yukarıda bahsi geçen Gezegenlerarası Dosya Sistemi (IPFS)  adını verdiğimiz depolama sisteminin de kurucusu ünvanını taşıyan  ‘’ Juan Benet ‘’ tarafından hayata geçirildi. Juan Benet, eğitim hayatını Stanford Üniversitesi’nde tamamlamış olan Amerikalı bir bilgisayar bilimcisidir. 2014 yılının Mayıs ayında Protokol Labs’ı kurmuştur. Protokol Labs’i kurduktan sonra  hem Gezegenlerarası Dosya Sistemi (IPFS) hem de Filecoin (FIL) projeleri desteklemek amacıyla 2014 yazında  Y Combinator’a katılmıştır.

FIL Coin Geleceği

FIL Coin Geleceği Umut Vaat Ediyor mu ?

FIL Coin Geleceği  ile alakalı tutarlı şeyler söyleyebilmemiz için proje de bulunan ama rakiplerinde bulunmayan özellikler var mı, yok mu bunlara bakmamız gerekir. Eğer bu tarz özellikler varsa bu özellikler projeye ne gibi avantajlar sağlayabilir bunları incelemeliyiz. Gelin hep birlikte bu özellikleri inceleyelim.

Filecoin’i (FIL) Benzersiz Kılan Şey Ne ?

Filecoin (FIL), özetle verileri merkezi olmaksızın depolamayı amaçlar. Merkezileştirme sorunlarına yatkın olan Amazon Web Services veya Cloudflare gibi bulut depolama şirketlerine karşı Filecoin (FIL), bir verinin konumunun bütünlüğünü korumak için merkeziyetsiz doğasından yararlanır. Bu da depolanan verilerin sansürlenmesini zorlaştırır ve aynı zamanda da verileri kolayca geri alınabilir yapar.

  • Filecoin (FIL) gibi merkezi bulunmayan depolama sistemleri, insanların kendi verilerinin saklayıcısı olmasına olanak tanır.
  • Web’i dünya da yaşayan insanlar için daha erişilebilir bir hale getirir.
  • Filecoin ağına madencilik ve depolama yoluyla katılmak, kullanıcıların daha fazla blok ödülü kazanmasını sağlar.

Özet olarak kullanıcılar daha fazla blok ödülü kazanabilmek için, mümkün olduğunca fazla veri depolamaya ve bu verileri depolarken de dürüst olmaya özen gösterirler.

FIL Coin Analizi ve FIL Coin Yorumu Bize Ne Anlatıyor ??

Temel veriler ışığında düşündüğümüzde proje sahibi projeyi geliştirebilmek için farklı bir şirkete katılarak projenin gelişmesine verdiği önemi dile getirmiş. Mevcutta var olan bazı şirketlere göre bize bazı benzersiz özellikler sunuyor.

Bu noktadan baktığımızda temel veriler ışığında FIL Coin Geleceği ile alakalı olumlu şeyler  düşünebiliriz. Ancak  bu temel verilere ek olarak teknik verilere de bakmamız gerekir. FIL Coin teknik analizini birlikte inceleyelim.

FIL Coin saatlik grafikte incelendiğinde aşağıda grafikte de belirtilen 7.946 likidite bölgesine çok sert bir düşüş yaparak likidite toplamış. Akabinde bir bullish FVG oluşturmuş ve oluşturulan bu FVG bölgesinden alım yönlü tepki alarak yükselişini sürdürmüş. Fiyatın hedefi kısa vadede grafikte belirtilen 10.877 seviyesi olacaktır.

Tamam kısa vadede fiyatın neler yapabileceğine göz gezdirdikten sonra uzun vadeli olarak fiyat bize ne anlatıyor onu inceleyelim. Haftalık grafiğe baktığımızda son haftalarda fiyatta bariz bir yükseliş isteği göze çarpıyor. Bu noktada yükselişin devam edeceğini ön görebiliriz. Hedef olarak öncelikle grafikte belirtilen 11.39 seviyesi fiyatın ilk hedefi olacaktır. Yükseliş isteğinin devam etmesi halinde 11.39 seviyesinden sonraki hedefimiz yine grafikte belirtilen ve haftalık bearish FVG bölgesini temsil eden 15.96 seviyesi olacaktır. Bu tahminlerin doğru sonuçlanması durumunda fiyatın şu anki seviyesinden yaklaşık olarak %50 civarında bir yükselişinden bahsediyor olacağız.

Son olarak da fiyatı aylık pencereden inceleyecek olursak 38.50 seviyesi gözümüze çarpıyor. Bu seviye aylık bearish FVG olması bakımından bizim için çok önemli ve güçlü bir seviye. Fiyatın bu seviyelere gelmesi durumunda mutlaka pozisyonlarımız varsa kar almalı veya pozlarımızı tamamen kapatmalıyız. Çünkü bu seviye çok güçlü bir seviye olduğu için fiyat bu bölgelerden mutlaka bir tepki alacaktır.

2019 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir