1. Anasayfa
  2. Haberler

Son Dakika: MicroStrategy 600 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın mı Alacak!

Son Dakika: MicroStrategy 600 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın mı Alacak!
0

Gündeme bomba gibi düşen bir iddia ile güne devam ediyoruz. Yurtdışı kaynaklı iddialara göre, MicroStrategy 600 Milyon Dolarlık Bitcoin alımı yapabilir. Son zamanlarda yükselişine devam eden Bitcoin için yatırımcılar da kayıtsız kalmıyor gibi görünüyor.

MicroStrategy 600 Milyon Dolarlık Bitcoin Ne Zaman Alacak

Söylentilere göre MicroStrategy bugün, piyasa koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamındaki 144A Kuralı uyarınca nitelikli kurumsal alıcı olduğunu ispatlayan kişi ve kurumlara özel bir arzda 2030 yılına kadar vadesi olan 600 milyon dolara tekabül eden kıdemli tahvil teklif edeceğini duyurdu.

Kripto para yatırımcıları işin bu kısmı ile ilgilenmiyor olabilir. Ancak bu kıdemli tahvil satışından elde edilecek 600 milyon doların nerde kullanılacağı noktası, kripto para yatırımcılarını oldukça ilgilendiriyor gibi.

Yapılan açıklamanın devamında ise şunlar ifade edilmektedir. MicroStrategy, tahvillerin satışından elde edilecek net geliri mevcut Bitcoin rezervlerini artırmak için kullanabileceği konuşuluyor.

MicroStrategy Bitcoin Rezervleri

MicroStrategy, dünyanın en büyük iş zekâsı şirketlerinden biri olarak biliniyor. Buna ek olarak, MicroStrategy, Bitcoin’e olan ilgisini ve yatırımını gizlemiyor. Şirket, 2020 yılında başladığı Bitcoin alımlarına 2021,2022 ve 2023 yıllarında da devam etti. Şu anda MicroStrategy’nin elinde yaklaşık 122 bin Bitcoin olduğu düşünülüyor. Bu da şirketin Bitcoin rezervlerinin değerini yaklaşık 8 milyar dolara yaklaştırıyor.

MicroStrategy 600 Milyon Dolarlık Bitcoin

Peki MicroStrategy neden Bitcoin’e bu kadar yatırım yapıyor? Şirketin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in dijital altın olduğunu ve geleceğin para birimi olacağını düşünüyor. Saylor, Bitcoin’in hem bir değer deposu hem de bir ödeme aracı olarak kullanılabileceğini savunuyor. Saylor, ayrıca Bitcoin’in teknolojik olarak gelişmeye devam ettiğini ve daha güvenli, daha hızlı ve daha ucuz hale geldiğini de belirtiyor.

MicroStrategy 600 Milyon Dolarlık Bitcoin

MicroStrategy’nin Bitcoin’e yaptığı yatırım hem şirketin hem de kripto para sektörünün geleceği için önemli bir adım. Şirket, Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak kabul ederek, diğer kurumsal yatırımcılara da örnek oluyor. Ayrıca, şirketin Bitcoin rezervleri, piyasada oluşan dalgalanmalara karşı bir güven unsuru sağlıyor. MicroStrategy, Bitcoin’e olan inancını ve vizyonunu göstererek, kripto para ekosistemine katkıda bulunuyor.

2019 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir