1. Anasayfa
 2. Coin Geleceği

Mana Coin Geleceği ve Decentraland Analiz 2024

Mana Coin Geleceği ve Decentraland Analiz 2024
1

Mana Coin geleceği yazımıza başlamadan önce kimler tarafından kurulduğuna bakmak gerekir. Mana Coin; Ariel Meilich ve Esteban Ordano işbirliği ile piyasaya sürüldü. Projenin geliştirilme sürecinde teknolojik bölüm; Esteban Ordano, tasarım ve bilgi kısmı; Ariel Meilich tarafından yapıldı. Bu da kısa süre içerisinde Mana Coin’in piyasada hızlıca yer almasını sağladı. Çünkü Mana Coin fikrini ortaya atan bu kişiler yıllarca kripto para teknolojileri ilgilendi. Bu da yatırımcıların gönül rahatlığı ile Mana Coin alıp satmalarına ya da Mana Coin üzerinden farklı işlemler gerçekleştirmelerine olanak sağladı. Bugün sizlerle hem Mana Coin geleceği bir diğer adıyla da Decentraland Analiz yapmaya çalışacağız.

Mana Coin Nedir?

Mana Coin Geleceğine geçmeden önce bu başlıkta yer alan soruya cevap vermemiz gerekir. Çünkü bir coin hakkında yeterince bilgi sahibi olmak yatırımcılara alacakları kararlarda yardımcı olabilir. Mana Coin; Ethereum blockchain altyapısına kurulmuş bir sanal gerçeklik platformudur. Yatırımcılar Decentraland (MANA) projesi sayesinde; birbirinden farklı etkinlikler oluşturabilir, oyunlar oynayabilir ya da sergiler ile alım satım işlemleri gerçekleştirebilir. Ayrıca Mana Coin sahipleri Ethereum ERC721 teknolojisi sayesinde platform üzerinden sanal araziler alabilirler ve bu arazileri kolay bir şekilde kişiselleştirebilirler. Alınan bu araziler ERC721 standardı ile oluşturulmuş birer NFT olarak kabul edilir. Özetle; Decentraland (MANA) projesi; kullanıcıların kendi alanlarını kişiselleştirebildiği, bu alanları geliştirebildiği ve alım satım işlemi yapabildiği bir metaverse platformu olarak özetlenebilir.

Mana Coin Geleceği 2024

Mana Coin geleceği 2024 yılında her ne kadar belirsiz gibi görünse de son günlerde müthiş bir ivme yakaladı. Gerek Bitcoin üzerinde görülen pozitif yatırımlar gerekse yeni yatırımcıların ilgisi Mana Coin de ciddi artışları sağladı. Decentraland (MANA), 24 Şubat 2024 tarihi ile inanılmaz bir ivme ile yükseldi ve yeniden piyasanın üst sıralarında yer almayı başardı. 24 Şubat tarihinden bu yana %73 gibi harika bir artış yapan MANA; fiyatını 0.47 dolardan, 0.82 dolara kadar artırdı. Daha sonra ufak bir düzeltme ile beklenen seviyelere geldi ve 11 Mart itibari ile piyasa değeri olarak 0.77 dolar olarak işlem görmekte. Bitcoin üzerindeki olumu hareketler ve kripto para piyasasındaki pozitif haberlerin devam etmesi ile birlikte Mana Coin kısa süre içerisinde kendisini 1 dolar üstüne atabilir.

Mana Coin Geleceği

Mana Coin Avantajları

Mana Coin avantajları listemiz aşağıda bulunmaktadır.

 • Madencilik İmkanı: Mana Coin sahipleri tıpkı Ethereum gibi ekran kartları sayesinde MANA Coin madenciliği yapabilmektedir. Bu da uzun vadede ciddi kazançlar sağlanabileceği anlamını taşıyabilir.
 • Yüksek Likidite: Mana Coin için en önemli avantajlardan birisi de likiditedir. Çünkü piyasadaki birçok Ethereum blockchain teknolojisine sahip altcoine göre yüksek likidite imkanı sunmaktadır.
 • Metaverse Popülerliği: Son yıllarda sanal platformlar üzerinden arsa almak ya da satmak inanılmaz popüler hale geldi. İşte bu imkanları sunan projelere de metaverse adı veriliyor denebilir. MANA Coin de bir metaverse projesi olduğu için ileriki zamanlarda çok daha fazla değerlenebilir.
 • Yüksek İşlem Hızı: Mana Coin cüzdanlar arası yapılan işlemlerde yüksek derecede güvenlik ve hız imkanı sunmaktadır.
 • Merkeziyetsiz Yönetim: Mana Coin birçok altcoin gibi merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Kullanıcılar alınacak kararlarda oy verebilir ya da fikir sunarak projenin gelişimine katkı sunabilir.

Önerilen İçerik: WIF Coin Geleceği

Mana Coin Dezavantajları

Mana Coin Dezavantajları listemiz aşağıda bulunmaktadır.

 • ERC721 Ağ Hız Düşmesi: Mana Coin’in Ethereum ERC721 teknolojisini kullandığından bahsetmiştik. Kripto para dünyasının son yıllardaki popülerliği zaman zaman yoğunluklara yol açabilir. ERC721 teknolojisinin etkin bir şekilde kullanılması Mana Coin ile yapılan cüzdan transferlerinde yavaşlıklara neden olabilir.
 • Güçlü Rakipler: 2023 yılı itibari ile piyasaya birçok yeni altcoin girdi. Piyasada yavaş yavaş yer edinmeyen bu altcoinlerin yanı sıra geçmişte büyük işlere imza atmış başka kripto para birimleri de bulunmakta. İşte tam da bu noktada Mana Coin hem eski hem de yeni rakipleri ile mücadele etmek zorundadır.
 • Risk Faktörü: Her kripto para biriminde olduğu gibi Decentraland (MANA) de bazı yatırım riskleri barındırmaktadır. Piyasada bulunan yatırımcılar bu riskleri iyi yönetmeli ve cüzdanlarını zaman zaman kontrol etmelidir. Çünkü son yıllarda çok fazla cüzdan hırsızlığı gözlenmektedir.

Mana Coin Güncel Fiyatı

Yaklaşık 2 buçuk hafta önce 0.47 dolar seviyesinde olan Mana Coin kısa süre içerisinde ciddi bir artış gerçekleştirdi. 23 Şubat 2024 tarihi ile %73 gibi inanılmaz bir artış gerçekleştirdi ve birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Bu artış Mana Coin geleceği hakkında bizlerin de içerik üretmesinde elbette etkili oldu. Günlük ve PERP grafikte baktığımızda Mana Coin Güncel Fiyatı 0.8252 dolar olarak gözükmekte. Bu değer zaman zaman artabilir ya da azalabilir ancak genel olarak bakıldığında Mana Coin geleceği pozitif olarak yorumlanabilir.

Mana Coin ATH Değeri

Birçok altcoin geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’in yaptığı inanılmaz hareketler ile en yüksek seviyesi olan ATH değerine ulaşmıştı. Ancak Decentraland (MANA) için bu durum çok farklı çünkü güncel fiyatı ATH değerinden epey uzakta. Günlük ve PERP grafikleri incelediğimizde Mana Coin ATH değeri 5.9584 dolar olarak gözükmekte. Bu değer piyasaya çıkış tarihlerine çok yakın ve 2021 yılına dayanıyor. Metaverse projeleri istedikleri hype ve desteği eskisi gibi yakalayabilir ise Mana Coin de kısa süre içerisinden birçok altcoin gibi ATH değerini güncelleyebilir. Ancak bu durum eskiye nazaran çok da kolay gözükmüyor.

Decentraland Analiz

İçeriğimizin son bölümünde Decentraland Analiz ve az da olsa Mana coin geleceği hakkında yorumlar yapmaya çalışacağız. Yapacağımız bu yorumlar PERP ve günlük grafikler üzerinden yapılacak. Mana Coin için günlük ve PERP grafikte 0.8312 dolar seviyesi güçlü bir direnç noktası olarak kabul edilebilir. Yine aynı şekilde PERP ve günlük grafikte 0.7098 dolar güçlü bir destek noktası olarak kabul edilebilir. Bitcoin hareketlerini pozitif devam etmesi ve piyasadaki olumlu havanın sürmesi Decentraland (MANA) için yeni artışlar olabileceğini işaret edebilir. Ancak unutmamalı ki Mana Coin bir metaverse projesidir ve son zamanlarda metaverse projeleri belirsizliğini sürdürmektedir. Yatırımcılar yaptıkları hamlelerde bu detayı ve Bitcoin hareketlerini çok iyi takip etmelidir. Yazımızın son bölümünde Decentraland Analiz analizi yapmaya çalıştık ve Mana Coin geleceği hakkında birkaç bilgi vermeye çalıştık.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir