1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler
  3. Solana Coin Geleceği 2021 – SOL Alınır Mı?

Solana Coin Geleceği 2021 – SOL Alınır Mı?

Solana Coin Geleceği

Kısa sürede gösterdiği performansıyla ön plana çıkan SOL coin kripto para piyasasındaki birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Birçok profesyonel analistin, tanıdık isimlerin adından sıkça bahsettiği Solana coin geleceği ise merak uyandırıyor. Solana (SOL); yüksek işlem hızı, güvenli ağı ve ölçeklenebilirliği nedeniyle yatırımcılar için başarılı projelerden biri olduğunu kanıtlıyor.

400 milisaniyede bir blok oluşturabilme olanağına sahip altcoin aynı zamanda yüksek hızdaki işlemleri düşük ücretlerle kullanıcılarına sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra zengin ekosistemi ile de her geçen gün bir başka altcoini geride bırakmayı başarıyor. 2021 yılı genel itibariyle tüm coinler için verimli geçse de bazı altcoinler bu süreçte kendilerini çok daha ön plana çıkarmayı, kalitelerini göstermeyi başardı. Bu süreçteki performansı ile de kendini kanıtlayan altcoinlerden biri Solana (SOL) coindir.

Solana Coin Nedir?

Solana, adını bir sahil plajından almış, web ölçekli blok zinciri ağıdır. Birden fazla dijital arabirimi tek bir arabirimde entegre ederek ölçeklenebilirliği, güvenliği ve işlem hızıyla da hizmetlerini geliştirmektedir. Gelecek vadeden altcoinler arasında da yer verebileceğimiz Solana bünyesindeki Google, Intel, Dropbox gibi büyük firmalarda çalışmış, başarılı deneyimler elde etmiş programcılara da ev sahipliği yapması onu önemli kılıyor.

Solana, ölçeklenebilirliği olabildiğince arttırmayı hedeflemektedir, bunu da yapabilmek için 8 temel bileşen bulunmaktadır. Bunlar; Proof-of-History, Gulf Stream, Sealevel, Turbine, Cloudbreak, Pipeline ve Archivers. Yapı bakımından Ethereum’a benzerlik gösterdiği gibi sıkça da Ethereum’un rakibi olarak gösterilmektedir. 2021 yılının başında 2$ civarında iken şuanda daha yıl sonuna gelmeden 140$’lara ulaştı. Bu da ister istemez yatırımcıların Solana coin geleceği hakkında birtakım sorular sormasında etkili oldu.

Solana Coin Geleceği

Solana Coin Kurucusu

Solana (SOL) platformu, 2017 yılında Qualcomm’un eski bir mühendisi olan Anatoly Yakovenko tarafından kuruldu. Dropbox deneyiminden sonra edindiği tecrübeleri bu projesinde kullandı. Qualcomm’da yer alan Greg Fitzgerald ile birlikte çalışarak Solana Labs projesini hataya geçirdiler.

Solana Coin Geleceği | Solana Coin Gelecek Vadediyor Mu?

Solana coin geleceği parlak kripto paralardan birisidir. Gerek gösterdiği performans gerek yönetimin tecrübeli oluşu temel analizinin olumlu sonuçlanmasına etki etmektedir. Solana’nın Ethereum’dan daha hızlı olduğu düşüncesi, NFT’lerin ve akıllı sözleşmelerin yaygınlık kazanması gibi etmenler geleceği için önem arz ediyor. Elbette bir kripto paranın geleceği gibi geçmişi de önemlidir. Geçmişte yaptığı hareketler, çıkan haberler ve çok daha fazlası yatırımcıların zaman zaman dikkat ettiği noktalardan. Ethereum’da burada köklü bir kripto para oluşuyla ön plana çıkıyor, Solana ise çok daha hızlı ve uygun fiyatlı işlemler sunmasıyla farkını ortaya koymakta.

Solana coinin faydalandığı Geçmiş Kanıtı (Proof-of-History, PoH) konsensüs algoritması çok daha fazla ölçeklenebilir olunmasında etkili. Merkezi olmayan blok zincir platformu, kullanıcıların yalnızca SOL coinlerini değil, aynı zamanda NFT (değiştirilemeyen jetonları) ve diğer dijital varlıkları da değiştirmesine olanak sağlar. Son zamanlarda NFT pazarına olan ilgi Solana coin için de bir avantaj olarak görülebilir.

Solana Coin Geleceği

SOL ATH Değeri

Solana Ağustos ve Eylül ayında ATH rekorunu sıkça yeniledi. Bu da ister istemez birçok yatırımcının ilgisini çekmiş, altcoine bir şans vermesinde etkili olmuştur. Artan işlem hacmi ile en son içeriğin yazılmasının 1 gün öncesinde yani 4 Eylül 2021 tarihinde ATH rekorunu yenilemeyi başardı.

Peki, SOL ATH değeri ne kadar? Solana, 4 Eylül 2021 tarihinde 150.43$’dan işlem görerek tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Bu değere ulaşmasının ardından içeriğin yazıldığı sırada küçük bir geri çekilmeye maruz kaldı. Son zamanlarda hızlı bir şekilde artış gösteren işlem hacmi de buralara ulaşmasında önemli bir etmen.

Bu işlem hacminin artışa devam etmesi, genel piyasanın yükselişinin önüne geçmemesi durumunda yeni bir ATH’da beklenebilir. İşlem hacminin düşüşe devam etmesi, Bitcoin’den sert düşüş hareketleri görmemiz ya da benzeri durumlarda da düşüş devamlılığını sürdürebilir.

Solana Coin Fiyatı – 1 SOL Kaç TL?

Yeni bir ATH rekorunu kırmasının ardından Solana coin fiyatı şuanda 140$’dan işlem görüyor. Gösterdiği başarılı performans kısa sürelerde değerini katbekat arttırmasında etkili oluyor ve çok daha fazla yatırımcıya ev sahipliği yapıyor. Başarılı performansıyla gelen yüksek değer piyasa sıralamasını da etkilemekte. Şuanda SOL piyasa sıralaması bakımından 7. sırada yer alıyor.

Solana Coin Geleceği

Grafik ve grafikte yer alan veriler 3. veri sağlayıcıları tarafından sağlanmaktadır. Borsalardan alınan bu bilgilerde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden verilerde gecikmelere maruz kalmamak adına ticari amaçlı kullanılmamalıdır.

SOL Coin Alınır Mı?

Bitcoin ya da altcoin alış satışının yanı sıra diğer tüm yatırımlarda da kesinlik sunabilmek mümkün değil. Ayrıca alış yapılacak zamanın doğru olması yatırımın daha verimli hale gelmesini sağlayacaktır. Bu yüzden SOL coin alınır mı? sorusu diğer birçok kripto paraya verilecek cevap ile benzerlik göstermektedir.

Ne kadar başarılı performans gösterirse göstersin kısa vadeli bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız doğru zamanda, doğru miktarla giriş yapmaya özen göstermelisiniz. Hali hazırda tüm araştırmalarınızı yapmış ve uzun vadeli yatırım yapmayı düşünüyorsanız inandığınız bir projeye herhangi bir zamanda da giriş yapılabilir.

Whitepaperın okunması, teknik ve temel analizinin gerçekleştirilmesi, kripto para piyasasının genel durumu (ayı ya da boğa sezonunda olması), SOL coin işlem hacmi, Solana ve diğer kripto paralar hakkında gündeme düşen haberler, Bitcoin ve hakimiyeti gibi daha birçok faktör alış ya da satış yapmamızda bizlere yardımcı olmaktadır. Bu gibi faktörleri de göz önünde bulundurarak yapacağınız yatırımlar

Solana coin geleceği içeriğimize benzer incelenmesini istediğiniz kripto paraları bizlere belirtebilirsiniz. Bizleri TELEGRAM ve İNSTAGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Merhaba, ben Gürkan, 6 yıllık profesyonel makale hizmetinin ardından kriptonat web sitesi projesinin kurucu ortaklarından birisiyim. Her geçen gün çok daha fazla kaliteli içeriği sizlere sunacak ve gelişimimizi de gözler önüne sereceğiz. Takipte kalın

Yorum Yap