1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler
Trendlerdeki Yazı

SushiSwap Coin Geleceği 2021 – SUSHI Alınır Mı?

SushiSwap Coin Geleceği 2021 – SUSHI Alınır Mı?
+ -

DeFi (merkeziyetsiz finans) projelerinin günden güne popülaritesini arttırması beraberinde merkeziyetsiz kripto para biriminin de artmasına neden oldu. DeFi projelerine olan ilgi 2021 yılı ile çok daha artış gösterdi. Merkeziyetsiz borsa olan aynı zamanda yerel para birimi SushiSwap coin geleceği ile yatırımcılarını merak ettirmektedir.

Son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiren Sushi coin SushiSwap platformunda yer almakta ve yatırımcılara likidite havuzlarında yatırım yapabilme olanağı sunmaktadır. Uniswap’te de olduğu gibi SushiSwap Ethereum tabanlı projedir. Birçok özelliği ile de hali hazırda Uniswap ile benzerlik göstermektedir. Farklı paritelerde dönüştürmede kullanabileceğiniz kripto para birimi aynı zamanda yatırımcılarını koruyan, kullanıcı çıkarlarını gözeten özellikleriyle de dikkat çekmektedir.

SushiSwap Coin Nedir?

SushiSwap coin nedir? Sorusunun cevabına gelecek olursak Uniswap’e olan benzerliğiyle tanınan ve 2021 yılında büyük bir çıkış yakalayan Sushi, Mart ayında tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmayı başardı. SushiSwap çatallanmış olduğu Uniswap’ın hizmetlerinin kalitesini yükseltmeyi hedeflemesi onu daha cazip kılan özelliklerden biridir. Operasyonlarında ve vadeli işlem hizmetlerinde kullanıcılarına daha etkili bir hizmet verebilmek amaçlanıyor. Topluluk yönünün baskın olduğu SushiSwap’i tam anlamıyla anlamak için Uniswap hakkında da bilgi sahip olmak gerekir. Bu içeriğimize göz atabilirsiniz; Uniswap Nedir? Uniswap Rehberi 2021

SushiSwap, Uniswap ile bir hayli benzerlik gösterse de farklılaştığı alanlarda bulunuyor. SushiSwap coin sahiplerine yönetimde söz sahibi olabilmesinin kapısını aralamaktadır. ERC-20 uyumlu cüzdan sahiplerinin likidite havuzuna katkı sağlayabilmesi, SushiSwap havuzlarına katkıda bulunanlar Sushi Coin kazanabilirler ve çok daha fazla avantajı da bünyesinde bulundurmaktadır.

Likidite

Birçok yatırımcı için merak edilen likidite kavramı borsalarda sık sık karşılaşılmaktadır. Likidite Nedir? yazımıza da göz atabilirsiniz. Likidite kısacası varlığın nakde çevrilme kolaylığı olarak özetlenebilir. Likit miktarın fazlalığı işlem kolaylığına işaret etmektedir.

Likidite Havuzu

Likidite havuzları, akıllı sözleşmelerle bağlanmış token havuzlarıdır. Fiyat değişimlerinin önüne geçebilmek adına da bu tokenler merkeziyetsiz borsalarda kullanılır.

SushiSwap Coin Geleceği

SushiSwap Kimin?

Birçok kripto parada da olduğu gibi SushiSwap kurucusu hakkında yatırımcılar çok fazla bilgiye sahip değil. Chef Nomi mahlaslı kişi tarafından kurulduğu biliniyor. Chef Nomi haricinde iki farklı isim daha zaman zaman kurucu ortakları arasında belirtilmektedir. Sushiswap ve Maki nam-ı diğer 0xMaki kripto paranın gelişimi ve ticari faaliyetleri gibi farklı alanları üstlenmektedirler. Bir süre sonra gelişen sürecin ardından SushiSwap kontrolü Bankman-Fried’a geçti. Kripto para piyasa yorumcusu Bankman Fried sektörde tanınan bir isim olması yatırımcıları bir nebze daha mutlu etti.

Başarılı kripto paralardan biri olan Uniswap’ten çatallanmıştır. Temel çekirdek tasarımında ve protokolün geliştirilmesinde rol oynayan SushiSwap topluluğunu çok daha ön plana çıkarıldığı birtakım özellikler sunduğunu belirtiyor. Bir nevi evrimleşme projesi olarak da düşünülebilir.

SushiSwap Coin Geleceği | SushiSwap Gelecek Vadediyor Mu?

Kripto paraya yapılacak yatırımlar fazlasıyla riskli olduğundan doğru bir yatırım yapmak yatırımcılar için büyük önem arz ediyor. Bir kripto paranın gelecek vadedip vadetmediği hakkında farklı kişiler farklı yorumlar yapabilir fakat kripto paranın kaliteli bir proje olması, güçlü bir yönetim kadrosunun olması, sundukları ve sunacakları onu daha değerli kılacağı aşikâr. Bunun haricinde 5 veya 10 yıl gibi uzun vadeli süreçte kripto paranın nerelere gelebileceği gibi konularda analistler dahi kimse kesin olarak bir cevap veremez. SushiSwap coin geleceği için de aynı şekilde yatırımcıların uzun vadede nerelere geleceğini merak ettiği kripto paralardandır.

SushiSwap Coin Yükselir Mi?

Kısa sürelerde elde ettiği akıl almaz yükselişler bünyesine çok daha fazla yatırımcıyı çekmektedir. Durum böyle olunca birçok kişi de SushiSwap coin yükselir mi? Sushi fiyat geleceği gibi konuları da gündeme getiriyor. Bu soruların cevaplarını verebilmek için gerçek zamanlı verilerden yola çıkmak çok daha doğru olacaktır. Kripto paranın incelendiği sırada genel piyasanın durumu, SushiSwap grafiğinin teknik analizi, işlem hacmi, kripto paralar hakkında oluşan olumlu / olumsuz haberler, Bitcoin hakimiyeti ve hareketleri gibi daha birçok faktör belirtilebilir.

Belirtilen faktörlerin incelenmesi de zaman zaman yükseliş ve düşüşlerinde bizlere bilgi verebiliyor. Bu yüzden tek bir bilgi ile sınırlı kalınmamalı, analist yorumlarına da körü körüne bağlanılmamalıdır. Kripto para yatırımları hali hazırda bünyesinde çok fazla riski barındırmaktadır. Ne kadar doğru analizler yapsanız da ne kadar verimli işlemler gerçekleştirseniz de zaman zaman istenilen olmayabiliyor.

SushiSwap ATH Değeri

ATH, all time high kavramının kısaltılmış halidir ve tüm zamanların en yüksek değeri olarak belirtilir. Birçok yatırımcı için önem arz eden ATH değeri, kripto para biriminin ulaştığı en yüksek değerlere göz atmada çoğu zaman faydalanılır. 2021 yılının ilk çeyreği birçok kripto paranın başarılı bir yükseliş yaptığı dönem diyebiliriz. Elbette uzun sürelerdir ATH değerini yenileyememiş, eski değerlerine ulaşamamış da çok fazla coin bulunmaktadır.

SushiSwap, 5 ay önce yani 13 Mart 2021 tarihinde 23.38$ ile ATH değerine ulaşmayı başarmıştır. Kısa sürelerde büyük yükselişler yaşayan Sushi 2021 yılında başarılı bir yükseliş gösterse de Mayıs ayı ile birlikte bu yükseliş yerini düşüşe bırakmıştır. Şimdiyse yatırımcılar 2021 yılının son çeyreğinde yeni bir ATH değerine ulaşıp ulaşamayacağı konusunu tartışıyor. Son çeyreğin verimli geçmesi ve ATH değerlerin daha yukarılara taşınması için boğa sezonunun gelmesi, herhangi bir faktörün hareketine engel olmayıp yükseliş trendine girmesi gerekiyor.

SushiSwap Yorumları

Birçok borsa aracılığıyla alınabilir olan SushiSwap, çoğu zaman uzmanlar tarafından olumlu tahminleri yapılmaktadır. Elbette uzmanların yorumlarına körü körüne bağlanılmaması gerekmektedir. Analistin yaptığı yorumlarla birlikte arka planda daha birçok bilgiye de sahip olmanız sizin yatırımda oluşabilecek zararı minimize edip kâr elde etmenizde yardımcı olacaktır. Unutmayın, uzmanların yorumlarını dikkate alabilirsiniz fakat hiçbir bilgi ya da tecrübeye sahip olmadan yaptıkları yorumları düşünmeden gerçekleştirmek size kazançtan ziyade zarara yol açabilir.

Genel piyasa durumunun analizini yapmalı, teknik ve temel analizinin de gerçekleştirilmesi gerekiyor. Belirli bir kripto parayla da ilgileniyorsanız o kripto para hakkında çıkan haberleri takip etmeniz akıllıca olacaktır. Yine de tüm adımlar başarılı bir şekilde yapılsa da zaman zaman istenilen sonuçlara ulaşılamayabiliyor. Kripto paraların bünyesinde bulundurduğu riski en iyi şekilde yönetmeyi de bilmek size avantaj katacaktır. Yatırımcılar SushiSwap yorumları ile sınırlı kalmayıp analistlerin yanı sıra kendi tecrübelerinden de yola çıkmalılar.

SushiSwap Coin Geleceği

SushiSwap Fiyatı – 1 Sushi Kaç TL?

SushiSwap fiyatı her geçen gün yatırımcıların merak ettiği konulardan biri olmayı başarıyor. İçeriğin yazıldığı sırada 1 Sushi 68,17 TL’dir. Piyasa sıralamasında hızlı bir şekilde yükselen SushiSwap 75. sıradadır. Maksimum Arzı 250,000,000 olan Sushi, 1,031,309,934.51 Dolar piyasa değerine sahip.

Aşağıda yer alan grafikte SushiSwap coinin fiyatı ve coin ile ilgili birtakım bilgiler bulunmaktadır. Grafikte yer alan bilgiler üçüncü veri sağlayıcıları aracılığıyla kullanıcılara sunulmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki bilgilerin ve fiyat kontrolünün sağlanması gerekmekte, olası gecikmelerin de yaşandığından ticari amaçla da kullanılmamalıdır.

SushiSwap Coin Alınır Mı?

2021 yılının başında birçok kripto para birimi güzel yükselişler yaşasa da DeFi coinlere olan ilgi beraberinde başarılı yükselişleri getirdi. 2021 yılının Mayıs ayı ile de bu yükselişler yerini ani düşüşlere bıraktı. Birçok kripto paranın ATH değerlerine ulaştığı bu sene için ilerleyen süreçte nasıl hareket edeceği ise büyük merak konusu olmuş durumda. Bitcoin hakimiyetinin artması da son zamanlarda altcoinlerin çok daha kolay BTC hareketlerinden etkilenmesinde bir etmen. Bu yüzden içeriğin yazıldığı sırada yatırımcıların altcoinler için alım ve satım kararı vermesi bir nebze daha zorlayacaktır.

Kripto para haberlerinin sık sık geldiği bu zamanlarda spekülatif etmenler fazlasıyla rol oynamakta. Bu yüzden Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin hareketleri, gündeme düşen olumlu / olumsuz haberler, işlem hacmi, yatırım yapılan kripto paranın teknik ve temel analizi gibi çok daha fazlasını da göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bunların sonucunda yatırımcı SushiSwap coin alınır mı? gibi diğer birçok kripto para için de cevaplar vermeye başlayabilir.

SushiSwap coin geleceği içeriğimize benzer incelenmesini istediğiniz kripto paraları bizlere belirtebilirsiniz. Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap