1. Anasayfa
  2. Coin Geleceği

AXS Coin Geleceği 2024 – Axie Coin Yükselir Mi?

AXS Coin Geleceği 2024 – Axie Coin Yükselir Mi?
0

Son zamanlarda kripto para yatırımcıları tarafından AXS Coin Geleceği fazlasıyla merak edilmektedir. Bunun en büyük sebebi de son 1 aylık grafik eski fiyatlarına dönüyor mu sorusunu beraberinde getirmesineden kaynaklıdır. 2020 ve 2021 yılında piyasanın en çok yükselen kripto paralarından biri olan Axie hakkında birçok merak edilen soru mevcut. Bu rehberimizde AXS Coin geleceği, AXS Coin Yükselir Mi? AXS Coin Nedir gibi soruların cevaplarını sizlerle buluşturacağız.

AXS Coin Nedir?

Axie son zamanlarda yaşadığı büyük yükselişler ile yatırımcıların bir hayli dikkatini çeken bir kripto paradır. Yatırımcılar bu kripto varlığın ne olduğunu AXS Geleceğinin güçlü olup olmadığını öğrenmek istemektedirler. Peki AXS Coin nedir?

Axie, kullanıcıların sisteme katkılarıyla ve oyun becerileri ile birlikte ekosisteme yaptıkları katkılar ile token kazanabildiği, Pokemon’dan esinlendiği söylenen sanal bir oyundur. Kazandığınız tokenler kripto para piyasasında bulunan AXS Coin’dir. Kripto parayı sanal bir oyunla buluşturan Axie platformu, eğlence sektörünü kullanarak yatırımcılarına ulaşmayı hedeflemektedir. Ethereum teknolojisi üzerine dizayn edilen AXS, oyna-kazan yapısına sahiptir. Oyunda bazı evcil hayvanlara sahip olduğunuzu düşünün. Hayvanlarınız için eşya toplayabilir, güçlendirebilir, seviyelerini artırabilir ve evcil hayvanlarınızdan oluşan bir krallık oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz krallığın sınırlarını büyütebilir, büyük bir araziye hükmedebilirsiniz. Bu hayvanlarınız vasıtasıyla savaşlar açabilir, rakipleriniz ile rekabet edebilirsiniz.

axs coin geleceği

Pokemon ve Tamagotchi oyunlarından esinlendiği söylenen Axie İnfinity’i oynayabilmek için 3 adet AXS satın almanız gerekmektedir. Oyuna girdikten sonra token tabanlı yaratıkları toplayıp geliştirerek, güçlendirerek savaşabilir ve oyun içi takaslar yapabilirsiniz. Axie, bir topluluk oluşturmak isteyip sistemde üyeleri birbirine bağlamayı amaçlamaktadır. Token’lerinizi kullanarak, oyunu oynayarak ve önemli oylamalara katılarak ödül kazanabilir, token miktarınızı arttırabilirsiniz. Oyun içinde Axie’lerinizi güçlendirebilir, savaşa daha uygun hâle getirebilirsiniz. canavar, kuş, böcek, su, ateş ve sürüngen gibi alanlar dahil olmak üzere 500’den fazla farklı vücut parçası mevcuttur. Bu parçaları satın alarak veya toplayarak güçlenebilirsiniz.

Oyun içinde birbirinden farklı karakter ve kendilerine özgün özellikler bulunmaktadır. 500’den fazla özellik bulunan oyunda her karakterin adet özel vücut parçasına sahiptir. Farklı özelliklere sahip olan Axies’ler farklı vücut parçalarıyla güçlendirilebilir ve güzel istatistikler yakalanabilmektedir. Sistem, olabilecek her hangi bir karışıklığın önüne geçebilmek 7 adetten fazla Axies yetiştirmenizi engellemektedir. Şu sıralar bir numaralı Ethereum tabanlı oyun olarak gözükmektedir. Son haftalarda yaşadığı büyük yükselişler ile birlikte dikkatleri üzerine çeken ve adından fazlasıyla söz ettiren AXS Coin geleceği çok merak edilmektedir. Özellikle oyun tutkunları ve kripto paraya yatırımı bulunanlar AXS gibi varlıklara daha çok eğilim göstermektedirler.

Oyun oynayarak AXS kazanmak için PVP tipi modlara girebilirsiniz. 3’e 3 savaşlara girerek kendinizi geliştirebilir, kazançlar elde edebilirsiniz. Oyun içinde üretip yaparak satış yapabilir, aynı şekilde borsadan bir şeyler satın alabilirsiniz. Karakterinizi geliştirmek için her şeyin mevcut olduğunu unutmayın. Hizmet sektörüne ve eğlence sektörüne hitap eden kripto paralar gibi AXS’de blockchain teknolojisini eğlenceli bir şekilde anlatmayı hedeflemektedir. Bir sanal oyun ile yatırımcılara yaklaşan ve onları kendine çekebilen Axie geçtiğimiz yıllarda bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş gibi gözüküyor. Akıllarda kalan asıl sorular ise AXS Coin geleceği nasıl ve AXS Coin yükselir mi?

Axie Infinity hakkında detaylı bilgiye ve oyun içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Axie (AXS) Coin Kimin?

axs coin geleceği

2018 yılında kurulan ve piyasaya sürülen Axie, Vietnam merkezli bir oyun firması olan Sky Mavis tarafından tasarlandı. Trung Nguyen ve Aleksander Larsen tarafından ortak kurulan Axie’nin CEO’luğunu Trung Nguyen yürütmektedir. Bilgisayar yazılımcısı olan Trung Nguyen, Axie’yi kurmak için farklı firmalarda yazılım mühendisi olarak çalışmıştır. Aleksander Larsen ise eski bir rekabetçi oyuncu olarak bilinmektedir. Büyük firmalarda üst düzey güvenlik görevlisi olarak çalışsa da 2017 yılından beri Blockchain oyunları üzerine çalışmaktadır. Farklı alanlarda uzman olan ikili güzel bir ortaklığa imza atmışlar gibi gözüküyor. Ayrıca Axie ekibi 25 kişiden oluşmaktadır.

AXS Coin Geleceği – Axie Gelecek Vadediyor Mu?

Gelişen ve güçlenen blokzincir dünyasının sanal oyunlarla birleştirilip sunulması yatırımcıların ilgisini çekmiş gibi gözüküyor. Anlaması zor ve karışık olan blokzincir teknolojisini böylesine eğlenceli bir şekilde anlatabilmek AXS Coin geleceğini ilginç kılmakta. Yatırımcılar oyun oynayarak token’ler kazanmakta blokzincir teknolojisi öğrenebilmektedir. Axie ekibinin donanımlı ve oyun dünyasını tanıyor olması AXS Coin geleceğini güçlendiriyor diyebiliriz.

Bu güzel yönlerin yanı sıra unutmamanız gereken bazı durumlar mevcut. Ethereum tabanlı bir sanal oyun olan Axie Infinity her geçen gün kullanıcı kazanmaktadır. Sistemin ve oyunu kullanan kullanıcı sayısı arttıkça sistemin yükü artacak ve belki de sunucular sıkıntı yaşayacaktır. Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununu sık sık duymaktayız. Axie’nin hızlıca kullanıcı çekmesi ölçeklenebilirliği sıkıntıya sokabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Ancak unutmamak gerek ki AXS Coin fiyatı düştükçe oyundan kazanacağınız miktarda doğru orantılı bir şekilde düşecektir.

Axie Coin Yükselir Mi?

Blockchain teknolojisi gibi karmaşık bir yapıyı sanal oyunla anlatmak son derece önemli. Ancak son aylarda bu kadar yükseliş yaşaması bunun bir panik alım olduğu anlamına gelebilir. Bir kripto parayı satın alırken sırf sürekli artıyor diye almamaya özen gösterin. Maalesef günümüzde birçok acemi yatırımcı sırf artıyor diye bir kripto parayı alıp zarara uğrayabilmektedir. AXS projesini iyice inceleyip yükselip yükselemeyeceğine veya uzun vadede iyi bir yatırım olup olamayacağına karar vermelisiniz.

AXS Coin ATH Değeri

ATH, All Time High’ın kısaltması. Bir kripto paranın ulaştığı en yüksek fiyat seviyesini ifade eder. Axie Coin ATH değeri ise $165.37 Dolar’dır. All Time High değeri’ne 06 Kasım 2024’de ulaşmıştır.

1 AXS Kaç Türk Lirası?

1 AXS kaç Türk Lirası merak eden yatırımcılar için aşağıda bulunan kısımda güncel kurdan hesaplamayı yapabilirler. 1 AXS an itibariyle $7.82 değerine sahip.

AXS Coin Fiyat

2021 ve 2022 yılındaki performansı aranan kripto varlıklarından biri olan AXS Coin geleceği konusu çok merak edilmektedir. AXS Coin fiyatının ilerleyen süreçte nasıl hareket edeceği en önemli sorulardan birisidir. Son 1 ay içerisinde %3.81’lik bir düşüş yaşayan coin, bir haftalık grafikte ise 13.10% ‘lük bir yükselişle önceki ay fiyatına güzel bir grafikle geldiğini görebiliriz.

AXS Coin Geleceği

AXS Coin Alınır Mı?

Axie coin, kripto paraların boğa döneminde 3 Dolar’dan 150 Dolar civarlarlarına kadar yükselerek yatırımcıların bir hayli dikkatini çekmişti. Bu popülerliği ile birlikte mantıklı bir yatırım aracı olarak görülmüş olsa da son zamanlarda kripto para piyasasındaki durgunluk AXS coin için de geçerli. Yatırımcılar AXS Coin alınır mı gibi soruları çok merak etmektedir çünkü ATH değerinden epey bir uzaktadır.

Teknik analizler sonucunda ise kısa vadede $8.00 ve orta vadede $9.50 ağır basmaktadır.

Eski yerine ve performansına ulaşıp ulaşamayacağı birçok faktöre bağlıdır. Kripto para piyasasının boğa dönemine girmesi, AXS coin aldığı yatırımlar ve piyasada oluşan haberler yükseliş ve düşüşünde etkili olacaktır. Yatırım yapmak istediğiniz kripto parayı iyi bir şekilde analiz ederek kısa vade veya uzun vadede kazanç verip veremeyeceğini planlayabilirsiniz.

Bizleri TELEGRAM üzerinden takip ederek en kısa sürede, güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.

2016 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir