1. Anasayfa
  2. Liste

En İyi Yapay Zeka Kripto Para Birimleri 2024

En İyi Yapay Zeka Kripto Para Birimleri 2024
1

Bitcoin’in 64 bin dolar seviyesini test ettiği bu günlerde kripto para piyasası inanılmaz hareketli geçiyor. Her geçen gün gelişen yapay zeka, yenilikçi yazılımlar ve yeni kripto para birimleri yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bugünkü yazımızda son zamanlarda oldukça popüler olan En İyi Yapay Zeka Kripto Para Birimleri inceleyeceğiz.

Yapay Zeka Ve Kripto Para Nedir

Yapay zeka ve kripto para nedir?” sorusuna cevap vermeden önce bazı sorulara cevap vermek gerekir. İlk olarak ”Yapay zeka nedir?” sorusuna cevap verelim. Yapay zeka; insan davranışlarına özgü hareketleri, analizleri ve düşünce biçimlerini taklit edebilen ve belirli fonksiyonlara dökebilen kompakt yazılımlar olarak tanımlanabilir. Bu tanımdan yola çıkarsak; yapay zeka kripto para birimleri de, belirli fonksiyonları gerçekleştirmek için yapay zekayı kullanan kripto paralar olarak tanımlanabilir. Bugünkü yazımızda 5 farklı yapay zeka kripto para birimini inceleyeceğiz. En iyi yapay zeka kripto para birimleri listemiz ise şu şekilde; FET Coin, ROSE Coin, OCEAN Coin, RNDR Coin ve son olarak GTR Coin.

En İyi Yapay Zeka Kripto Para Birimleri

Önerilen İçerik: BAT Coin Geleceği

En İyi Yapay Zeka Kripto Para Birimleri 

  • Fetch.ai (FET): En iyi yapay zeka kripto para birimleri listemizin başında FET Coin bulunuyor. FET Coin; belirli bir merkeziyeti olmayan, Blockchain altyapısında kurulmuş son derece gelişmiş yapay zeka platformu olarak tanımlanabilir. FET Coin sahipleri yaptıkları günlük işlemlerde belirledikleri parametreler ile birlikte hareket eder. FET Coin sahipleri oluşturdukları dijital ikizler ile birçok işlem gerçekleştirebilir. Geliştirilen yapay zeka sayesinde; ticaret hizmetleri ve akıllı dağıtım şebekeleri gibi gelişmiş altyapılarda yüksek hacimli ve güvenilir işlemler yapmayı sağlar. Bitcoin’in bugün yaptığı inanılmaz yükseliş hareketi sonrası FET Coin de kendi ATH seviyesini değiştirmiştir. FET Coin için daha önce 1.2070 dolar olan ATH seviyesi, bugünkü ivmelenme sonucu 1.3555 dolar olarak güncellenmiştir.
  • ROSE Coin: Oasis platformu üzerine kurulan ROSE Coin, son yılların en iyi yapay zeka kripto para birimleri arasında yer alıyor. Gelişmiş Oasis platformu sayesinde ROSE Coin sahipleri gizli ve güvenli sözleşmeler ile DeFi projelerini desteklemektedir. DeFi; özetle merkeziyetsiz finans hareketleri olarak tanımlanabilir. Bu da yapılan işlemlerde geniş kitlelere ulaşılabileceğini göstermektedir. ROSE Coin son yıllarda popülerliği sayesinde ciddi bir yükseliş ivmesi kazanmıştır. Grafiklere baktığımızda ROSE Coin’in ATH seviyesi 0.5995 dolar olarak görülmektedir.
  • OCEAN Coin: Ethereum blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen OCEAN Coin, verilerin tokenlara dönüştürülmesi için kullanılmaktadır. Tıpkı diğer 2 coin gibi OCEAN Coin de merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir ve Ethereum teknolojisinin ERC-20 altyapısı ile çalışmaktadır. Ocean Protokol ile yapılan sözleşme doğrultusunda OCEAN Coin sahipleri birçok fırsattan faydalanabilmektedir. Ocean Protokol temelde 5 farklı başlık altında hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu hizmetlerin başında elde edilen verilerin kolayca paylaşılabilmesi gelmektedir. İkinci önemli husus verilerin gizliliğini ve kontrolünü sağlanabilmesidir. Üçüncü hizmet modeli ise yenilikçi veri alanlarının oluşturulmasıdır. Her kripto para birimden olduğu gibi dördüncü adım yüksek güvenlikli işlemlerin yapılabilmesidir. Son ve en önemli hizmet ise yapay zeka ürünlerinin desteklenmesidir. OCEAN Coin’in piyasaya listelendiği günden bu yana ulaştığı en yüksek değeri 1.9478 dolardır.
  • Render (RNDR) Coin: Render ağının yerel ve merkeziyetsiz para birimi olan RNDR Coin, ERC-20 altyapısı ile hizmet vermektedir. RDNR Coin, Ethereum blockchain teknolojisi ile desteklenmektedir. RNDR Coin sahibi sanatçılar ve hizmet üreticileri GPU sağlayıcılarını kullanarak birçok alanda GPU hesaplama işlemini kiralayabilmektedir. Sağlanan bu hizmet videoların işlenmesini, içeriklerin editlenmesi, yüksek çözünürlükte rendarlar alınmasını sağlamaktadır. RNDR Coin 23 Şubat 2024 tarihinde 8.160 dolar ile ATH seviyesini yenilemiştir.
  • The Graph (GRT) Coin: En iyi yapay zeka kripto para birimleri listemizin sonunda GRT Coin bulunuyor. Ethereum ve IPFS gibi güçlü blockchain ağları üzerinde sorgulama işlemi yapılmasını sağlayan GRT Coin, en önemli altcoinler arasında yer almaktadır. GRT Coin tıpkı rakipleri gibi merkeziyetsiz bir altyapıya sahiptir. Diğer altcoinlerden farklı olarak GRT sahipleri API adı verilen alt grafikler oluşturabilir. Bu da GRT Coin’i vazgeçilmez kılmaktadır. Her ne kadar çok popüler olsa da ATH seviyesi bugünkü değerinden çok uzaktır. GRT Coin için ATH değeri 2.86 dolardır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir