1. Anasayfa
  2. Haberler

ADA Coin Mart Analizi 2024

ADA Coin Mart Analizi 2024
0

Bitcoin’de yaşanan yükselişin alt coinlere de yansımasını bekleyen kripto para yatırımcıları arasında popüler olan ADA coin içinde anlizler merak edilmektedir. Bu yazımızda sizlere Ada coin mart analizi ile neler olabileceğinden bahsedeceğiz.

ADA Coin Yükselir mi? ADA Coin Mart Analizi

Kripto para piyasaları son iki yıla baktığımız da şu sıralar oldukça hareketli günler yaşamaktadır. Bu hareketin ana sebebi de kripto para piyasalarının ağa babası olarak tabir edebileceğimiz Bitcoin’in yükselmesi olarak ifade edebiliriz.

Bitcoin yükseldikçe yatırımcılar bu yükselmenin altlara ne zaman yansıyacağını merak ediyor. Bu merak edilen coinler arasında ADA Coinde yer alıyor.

ADA Coin Mart Analizi

ADA Coin Mart Analizi Yatırımcıları Neler Bekliyor!

  • Cardano’nun ADA fiyatı bir ayda %50 artış göstererek neredeyse iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve duracak gibide görünmüyor.
  • Artışa, Cardano ağında rekor düzeyde yüksek bir toplam değer kilitlenmesi (TVL) eşlik ediyor ve bu da ekosistem istikrarının arttığını gösteriyor. Bu istikrarın yanında stabil ve altı dolu bir yükselme olduğunu da ifade edebiliriz.
  • Şu anda ADA coin, TradingView verilerine göre neredeyse iki yılın en yüksek seviyesi olan 0,74 dolarda seyrediyor. Güncel fiyat takibi için grafiği de yazımıza eklemiş bulunmaktayız.

ADA Coin Analist Yorumları!

Bazı analistler yakın zamanda ADA’nın yükseliş trendine dikkat çekti ve önümüzdeki aylarda daha fazla kazanç olabileceğini söyledi.

Analis ali_charts

Popüler X kullanıcısı Ali, ADA Coin’in önceki boğa döngüsünü taklit ettiğini ve 10 dolara kadar bir “parabolik” yükseliş öngördüğünü öne sürdü. Tabi ki de tüm şartlar ve durumlar istenilen şekilde olursa.

Analist Dan Gambardello

ADA Coin’in 0,69 dolar seviyesinin büyük bir direnç bölgesi olduğuna dikkat çeken analist bu bölgenin alınması ve tutunulması durumunda “boğa kapılarını” açabileceğini savundu. Ayrıca varlığın bu hafta 0,80 doları aşacağını da tahmin ettiğini söylüyor.

Cardano Ağı

ADA’nın son yükselişi, Cardano ağında kilitlenen toplam değerin (TVL) artmasıyla çakışıyor. DefiLlama’ya göre bu rakam 4 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 500 milyon doların üzerine çıktı ve şu anda biraz gerilemiş olsa da yine de 490 milyon dolar civarında bulunuyor.

Yükselen TVL, fiyat artışına katkıda bulunan bir faktör olabilir. Bu ölçüm, belirli bir DeFi protokolüne yatırılan kripto varlıklarının tamamını ifade ediyor ve bu artış, ilgili ağda istikrarın bir işareti olarak değerlendirilebilir.

Ancak ilişki her zaman doğru orantılı değildir. Kilitlenen toplam değerin artması, boğa piyasasının bir sonucu olabilir bu durumda ekosisteme yeni fonlar girmez.

2019 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir