1. Anasayfa
  2. Haberler

Ethereum 3 Bin Doları Aştı!

Ethereum 3 Bin Doları Aştı!
0

Kripto para piyasalarında hareketlilik sürüyor. Bitcoin’in yükselişi diğer kripto para piyasalarına da yansımaya başlamış gibi görünüyor. Büyük abi Bitcoin yükselirken, küçük kardeşi Ethereum da onu takip etmeye çalışıyor. Bu takip sonucu Ethereum 3 Bin Doları Aştı. Daha nere gideceği de merak konusu olmaya başladı.

Nisan 2022 yılından bu yana 3000 dolar altında fiyatlanan Ethereum 20 Şubat itibariyle 3000 doların üzerine ulaşmayı başardı. Coinmarketcap verilerine göre, Ethereum, 19 Şubat’taki 2.881 dolar seviyesinden son 24 saatte %4’ten fazla, son 12 ayda ise %74 artış göstererek Binance’te 3.000,97 dolar ile yeni yılın başından bugüne kadarki en yüksek değerine ulaştı.

Ethereum Yükselişi Devam Eder mi 2024? Ethereum 3 Bin Doları Aştı!

Ethereum’un bu yükselişinin ardından yer alan ana neden, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ethereum borsa yatırım fonunun dahil olabilir iddialarının olması olarak görünüyor. Varlık yönetimi firması Bernstein yakın zamanda ETH’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ETF elde eden tek kripto para birimi olabileceğini iddia ediyor.

Ethereum 3 Bin Doları Aştı! Ethereum Analist Yorumları!

Kripto para analisti olan Gautam Chhugani ve Mahika Sapra’nın 19 Şubat’ta yayınlanan bir notta şöyle yazdıkları iddia ediliyor:

“Ethereum, staking getirilerinin dinamikleri, çevre dostu tasarımı ve yeni finansal piyasalar oluşturmak için kurumsal kullanımıyla, ana akım kurumsal benimsenme için iyi bir konumda,”

Buna ek olarak, Bloomberg’den Eric Balchunas, Ethereum ETF’leri için olumlu bir görünümün olduğunu söyleyerek, bürokratik gecikmelere rağmen onay olasılığını %70 olduğunu düşünüyor.

Ethereum’un son dönemdeki performansı, ağın merakla beklenen Dencun yükseltmesiyle de bağlantılı olabilir.

Ethereum Analist Yorumları

Ethereum’un 13 Mart için hedeflenen Dencun yükseltmesinin, proto-danksharding’i tanıtan EIP-4844 de dahil olmak üzere çeşitli EIP’leri uygulaması bekleniyor. Yükseltme, bazı verileri blok zinciri dışında depolayarak işlem sürecini basitleştiriyor, işlemleri hızlandırıyor ve maliyetleri düşürüyor.

Ethereum’un vadeli işlem piyasasında artan açık ilginin 10,19 milyar dolarlık rekor bir seviyeye ulaştığını gösteriyor ve bu da Ethereum’un fiyatındaki mevcut dalgalanmanın nedenini gösteriyor gibi.

Ethereum 3 Bin Doları Aştı

Bu olumlu gelişmeler bu şekilde devam ederse Ethereum, ulaşmış olduğu 3 bin dolarlık fiyatın çok daha üstüne de çıkabilir. Kripto paraları etkileyen birçok etmenin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek Ethereum 3 Bin Doları Aştı ve son dakika kripto haberlerini bunlara ek harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.

2019 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir