1. Anasayfa
  2. İnceleme

RSR Coin Nedir 2024

RSR Coin Nedir 2024
1

RSR Coin nedir? Reserve Rights protokolü tarafından oluşturulmuş ve Mayıs 2019’da piyasaya sürülmüş olan bir kripto para birimidir. RSR Coin, Reserve Rights protokolünün istikrarını ve kullanımını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

RSR Coin’in de içinde bulunduğu Reserve Rights protokolü iki jetondan oluşmaktadır. Bunlar, RSV (Reserve Token) ve RSR’dir (Rezerv Rights).  RSV token, merkeziyeti olmayan stabil bir token özelliği gösterirken, RSR Coin ise iki farklı amaca hizmet etmektedir. Bunlardan ilki RSV tokenin fiyat istikrarını sağlamak (RSV fiyatını 1,00 dolar hedefinde sabit tutmak) ikincisi ise Reserve Rights protokolü çalışmaları için proje içi token olarak kullanılmasıdır.

RSR Coin RSV token ile piyasayı sabit tutmayı hedeflemekte RSV’nin fiyatını 1 dolara sabitlemeye çalışmaktadır. Bu konuyu biraz daha açacak olursak örneğin, RSV fiyatının 1 doların altına düştüğü durumda, siz isterseniz arbitrajcılar tokenlerinizi sizden 1 dolar karşılığında geri almaktadır. Tam tersi RSV fiyatı 1 doların üstüne çıkdığı durumda ise arbitrajcılar token satın alarak fiyatı 1 dolara indirene kadar satış yapmaya devam etmektedirler. Böylece sistemde fiyat istikrarı sağlanmaktadır.

rsr coin alınır mı

Reserve Rights protokolünün amacı; en erişilebilir, ekonomik olarak en güçlü ve saldırılara karşı en dirençli para birimini oluşturmak ve zamanla dünya çapında etki ederek diğer para birimlerini kendi birimleriyle değiştirmeyi yaygınlaştırmaktır. Protokolün geliştirdiği proje merkeziyetsiz yönetimi sayesinde piyasadaki riskleri en aza çekmeyi sağlamaktadır.

RSR Coin (Reserve Rights) genellikle enflasyonun çok olduğu ülkelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. RSR Coin kripto para birimlerinin finansal para birimlerini stabil coinlere çevirmede ve enflasyon durumunu azaltılmasını sağlamakta kullanılır. Enflasyonun geleneksel paralarını olumsuz etkilediği günümüz dünyasında RSR token, para birimlerini stabil tokenlere çevirerek enflasyon riskini en aza indirmektedir. Ayrıca Reserve Rights platformu kullanıcılarının varlıklarını koruyan ve onlara uluslararası transfer imkânı sunan bir ödeme sistemi sağlamakta ve yapılan transferler oldukça uygun maliyetlerle gerçekleştirilmesine olanak sunmaktadır. Bu sayede geleneksel para birimleri Reserve platformu üzerinden düşük ücretlerle transfer edilebilmektedir.

RSR Coin Nedir? RSR Coin ATH Değeri

RSR Coin ATH değeri yatırımcıların merak ettiği konulardan birisidir. ATH, bir kripto paranın piyasaya sürüldüğü andan itibaren en yüksek hangi değerlere ulaştığını gösterir. All time high açılımına sahip kavram tüm zamanların en yüksek değeri olarak Türkçeye çevrilebilir. RSR Coin ATH değeri en yüksek değer olarak 3,60 TL’ye ulaşarak ATH rekorunu elde etmiştir.

rsr coin nedir

Piyasada Kaç Reserve Rights (RSR) Coin Var?

RSR coinin (Reserve Rights’ın) piyasadaki toplam dolaşım miktarı 50,600,000,000 adet coindir ve toplam coin arzı 100.000.000.000 adettir. Coin arzının yarısı piyasada dolaşmaktadır.

RSR Coin Fiyatı – 1 RSR Kaç Türk Lirası?

Piyasa sıralamasında 324. sırada yer alan RSR Coin fiyatı anlık değer olarak 0.076TL olarak görülmektedir.

rsr coin nedir

RSR Ağı Güvenli mi?

RSR ağı güvenilir mi sorusu yatırımcıların aklını kurcalayan bir soru. Ethereum blockchain ağına dayanan ERC-20 tokeni olarak işlev görmektedir. Platform binlerce Ethereum madencisinden oluşan ve ağ tarafından desteklenen güçlü bir iş ispatı (PoW) konsensüs algoritması kullanmaktadır. Bu algoritma sayesinde saldırılara karşı güvenlik oluşturulmaktadır.

RSR Coin Alınır mı ?

Bu yazımızda RSR Coin Nedir üzerinde durduk. Rsr coin alınır mı ve rsr coin yorumu hakkındaki yazımız en kısa sürede yayına girecektir. Siz değerli okurlarımız için temel ve teknik analiz yapan ekip arkadaşımızın analizinin bitmesinin arından burada paylaşacağız. Yaptığımız analizler sizlerde biliyorsunuz ki yatırım tavsiyesi değildir.

RSR Coin Geleceği ve RSR Coin Yorum, yazımız siz değerli okurlara bilgi vermek için yayınlanmıştır. BURAYA tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.

2019 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir