1. Ana Sayfa
  2. Altcoinler

Avax Coin Geleceği 2021 – Avalanche Alınır Mı?

Avax Coin Geleceği 2021 – Avalanche Alınır Mı?
+ -

Avalanche (AVAX), küresel olarak dağıtılmış; merkezi olmayan bir ağ olan blok zinciri ekosistemidir. Zengin ekosistemiyle karşımıza çıkan blok zincir teknolojisinin yerel para birimi ise Avax’tır. Avax coin geleceği yatırımcıların sıkça merak ettiği konuların başında geliyor. Ethereum gibi ağlara iyi bir alternatif olabilmek adına merkezileşmeyle mücadele içerisinde olan Avax; daha fazla özellik, işlevsellik sunmaktadır. Aynı zamanda daha fazla programlanabilirlik sağlaması kripto para biriminin ve ekosistemin geliştirmeye de uygunluğunu gösterir.

Bir kuruma ya da topluluğa bağlı olmayıp herkesin söz sahibi olabileceği bir platformun oluşturulması amaç edinilmiştir. Bu da Avax’ın merkeziyetsizliğini göstermektedir. ETH’dan çok daha kısa sürelerde daha uygun fiyatlarla işlem yapılabilmesine olanak sunmaktadır. Avax diğer birçok kripto para birimi gibi madenciliğe sahip değildir.

Avax Coin Nedir?

Avalanche ağı merkeziyetsiz finansal varlıkların, kripto para işlem platformların ve hizmetlerinin güvenilir bir şekilde gerçekleşebilmesi için oluşturuldu. Güvenilirliğin yanı sıra pratik ve ölçeklenebilen bir yapıda hizmet sunmak amaçları arasındadır.

Geleneksel finansta da olduğu gibi kullanıcılara hızlı işlemler sunmak istenmektedir. Aynı zamanda kullanıcıların bilmesi gereken bir diğer bilgi ise Avax’ta madencilik yapılamıyor. Alt ağların da geliştirilebilme olanağı bulunan Avalanche izin gerektiren (özel) ya da izin gerektirmeyen (genel) blok zincirlerinin tek bir ağda çalışabilmesini sağlıyor.

Avax Coin Kurucusu Kim?

Avalanche (AVAX) yatırımcıların portföyünde sıklıkla tercih ettiği sanal paralardan biri haline geldi. Aynı zamanda piyasa sıralaması bakımından 26. sırada yer almaktadır. Avax, Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kuruculuğunu yaptığı Ava Labs tarafından geliştirilmiştir.

2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmesinin ardından gösterdiği performanslarla da yatırımcılarını her geçen gün arttırmayı başarmıştır. Avalanche ağının gelişiminde rol oynayan ismin Türk olması da birçok yatırımcının ilgisini çeken bir diğer noktalardandır.

Avax Coin Geleceği

Avax Coin Geleceği | Avax Gelecek Vadediyor mu?

Avax coin geleceği konusunda yorumlarda bulunmak için güncel verilerden faydalanılması gerekmektedir. Böylece yapılacak yorumlar çok daha doğru olabilir. Temel analizinin gerçekleştirilmesi için bol bol araştırmalar yapılmalı, Avax’ın yayınlamış olduğu whitepaper okunmalıdır. Kısacası projenin yatırıma elverişli olup olmadığı sorularını cevaplandırmalısınız. Bunların haricinde işlem hacmi, BTC.D, Bitcoin hareketleri, genel piyasa yorumu ve çok daha fazlası da yükseliş ve düşüşlerinde etkili faktörler olabiliyor.

En iyi ödeme araçları ile aynı seviyeye getirilen kısa sürelerde düşük ücretli işlem maliyetleri yatırımcıların tercih etmesindeki önemli bir etmen. Ayrıca yapılan işlemlerde, blok zincirlerinin oluşturulmasında belirli ücretler ödenir. Bu ücretlerde sonrasında yakılır. Merkeziyetsizliği savunan Avax, daha fazla işlevselliğin yanı sıra programlanabilir özelliğe sahiptir. Programlanmasında da Go dili kullanılmıştır.

Avax Yükselir Mi?

Mayıs ayından itibaren yaşanan düşüşler birçok yatırımcının HODL yapmasını ya da piyasadan bir süre çıkmasında etkili olmuştu. Durum böyle olunca yükseliş beklentisi içerisinde olan yatırımcılar kısa bir süre öncesinde de bu beklentileri sonuç buldu. Avax gibi daha birçok farklı zamanlarda farklı performanslarıyla ön plana çıktı. Avax’ta içeriğin yazıldığı sırada son 30 günlük dilimine baktığımızda yükseliş trendinde ve ortalama 3 katı değer kazanmış kripto paralardandır.

Durum böyle olunca hali hazırda gösterdiği bu performansın devamlılığı merak konusu haline geldi. Yükselen trendin yaklaştığı bir diğer zorlu direnç ise 40$’dır. Bitcoin hakimiyetinin azalması ve ardından Bitcoin’in de yükseliş göstermesi; altcoinlerin nefes almasında, yatırımcıların portföyünde altcoinlere de yer vermesinde etkili oldu. Bu süreçte spekülasyon oluşturan olumlu / olumsuz haberler, kripto para biriminin işlem hacmi ve Bitcoin hareketleri ilerleyen performansında etkili olabilecek faktörlerden.

Avax Coin Geleceği

Avax ATH Değeri

2021 yılının ilk çeyreğinde gösterdiği dikkat çeken performansı birçok yatırımcıya ev sahipliği yapmasında etkili oldu. Kısa sürelerde beklenmedik yerlere ulaşan Avax, yükseliş trendine girmiş ve 10 Şubat 2021 tarihinde de 59.94$’a kadar artış göstermişti.

ATH’ını yapmasının üstünden çok geçmeden düşüş yaşayan Avax, Mayıs ayına kadar normal bir performans gösterdi. Mayıs ayındaki genel piyasa düşüşlerinden de etkilenmesi onun bir hayli değer kaybetmesinde etkili oldu. Ağustos ayında ise eski sevilen yükselişlerine geri dönerek 2021 yılının son çeyreğinde göstereceği performansı ile merak uyandırmaya devam ediyor.

Avax Coin Yorumları

Avax coin yorumları yatırımcıların çoğu zaman önem verdiği, yatırımlarında dikkat ettiği alanlardandır. Uzman analist yorumlarının yanı sıra Avax Türk coini olduğu haberleri, düşünceleri de sık sık gündemde yer edinmektedir. Ava Labs tarafından geliştirilen ve kuruculuğunu da Emin Gün Sirer tarafından yapıldığı Avax birçok uzman analistin de konusu olmaktadır.

Avax coin yorumları

Avax Fiyatı – 1 Avax Kaç TL?

Sık sık yaşadığı yükselişlerle yatırımcılarını mutlu eden Avax, 2021 yılında diğer birçok kripto parada da olduğu gibi başarılı bir performansın ardından ATH değerlerine ulaştı. İçeriğin yazıldığı sırada; Ağustos ayının başından beri yükselişte olan Avax, son 30 günlük (20 Temmuz – 20 Ağustos) en düşük fiyat 10.24$ iken şuanda Avax fiyatı 36$’dan işlem görüyor.

Yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan biriyse Avax fiyatı yükselişine devam edecek mi? Ya da Avax yeni bir ATH değerine ulaşabilecek mi? oluyor. Gösterdiği performansın devam etmesi ve değerini arttırması için Bitcoin hakimiyeti ve bu hakimiyeti ile birlikte sergilediği harekette önem taşıyor. BTC.D düşmesi ve Bitcoin’in artması ve altcoinlerin işlem hacminin artması sonucunda daha hızlı yükseliş performansı gösterebilir, hali hazırda kendini göstermiş yükselişler devam edebilir.

Avax Alınır Mı?

Onca temel analizin, teknik analizin ve incelemelerin ardından yatırımcıların sıkça sorduğu bir diğer soru da Avax alınır mı? Güncel veriler ışığında bu sorunun cevaplanması yapılan yatırımın çok daha verimli ve doğru olmasını sağlayacaktır. Güncel verilerin yanı sıra proje ekibi, projenin amacı yaptıkları ve yapacakları da geleceği hakkında bizlere bilgi vereceğinden kaliteli bir yatırım olup olmadığı hakkında bizleri aydınlatacaktır.

Finans araçlarında yatırım yapılmadan önce kripto paralarda da olduğu gibi daha birçok alanda whitepaper dokümanının incelenmesi yapılacak yatırımlar hakkında fikir sahibi olunmasını sağlar. Yatırıma elverişli bir proje olduğu kanısına varıldığında da genel piyasa durumu (ayı ya da boğa sezonu) iyi analiz edilmelidir. Spekülasyon yaratacak haberlerde zaman zaman ani hareketlere neden olabilmektedir, bu yüzden güncel verilerin yanı sıra güncel haberlerde yatırımcılar için önem arz ediyor.

Bizleri İNSTAGRAM’da ve TELEGRAM’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.


Sorumluluk Reddi Beyanı:
Kriptonat.com bünyesinde bulunan içerikler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Aynı zamanda Kriptonat.com yatırım danışmanlığı yapmadığı gibi herhangi bir kripto para biriminin alış ve satış işlemlerinde öneride bulunmaz. Yatırımcı yaptığı yatırımlardan kendisi sorumludur. Ayrıca Kriptonat.com’da bulunan bazı reklam türleri reklam ağından otomatik geldiğinden web sitemizin inisiyatifinde olmayabiliyor. Kullanıcı karşısına çıkan bu reklamlar ve yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğunda olmakla beraber Kriptonat sitesi sorumluluğunda değildir.

Uyarı:
Kriptonat.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptonat.com iznine tabiidir. Sitede yer alan içeriklerin her biri özgün olup hiçbir içerik izinsiz bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz. Sitede yer alan tasarım, yazı ve diğer tüm içeriklerin izinsiz bir şekilde kullanımı sonucunda yasal işlem başlatılacaktır..


Yazar Hakkında

Yorum Yap