1. Anasayfa
  2. Coin Geleceği

AVAX Coin Geleceği 2024, AVAX Coin Yorum!

AVAX Coin Geleceği 2024, AVAX Coin Yorum!
0

Kripto para sektöründe popüler olan AVAX coinin, yatırımcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Avax coinin geliştiricilerinden birinin de türk olması nedeniyle Avax Coin Geleceği, 2024 yılında da merak ediliyor. Bu yazımız da sizlere Avax Coin Geleceği, Avax Coin Yorum ve Avax Coin Nedir sorularının cevabını vereceğiz.

Avax Coin Nedir?

Avax Coin, Avalanche platformunun kripto para birimidir. Prof. Dr. Emin Gün Sirer‘in kurucu liderliğini üstlendiği Ava Labs tarafından geliştirilen Avalanche platformu, kripto para dünyasında 2021 yılında önemli bir değer artışıyla dikkatleri üzerine çeken bir varlığa sahip. Bu varlıkta birçoğumuzun bildiği Avalanche Coin’e (AVAX) tır.

2018 yılında Ava Labs tarafından tanıtılan AVAX, yüksek hızda işlem yapabilme yeteneği ile öne çıkan bir akıllı sözleşme ağıdır. Saniyenin altında işlem sonuçlandırabilme kapasitesi, geleneksel finansal sistemlerin ötesinde merkeziyetsiz finansal işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

AVAX, akıllı sözleşmeler ve yenilikçi blokzinciri teknolojilerini benimseyerek, finansal işlemleri hızlı, güvenilir ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için öncelikli bir tercih olmaktadır.

avax coin geleceği

Avax Coin’in Özellikleri Nelerdir?

Avax Coin’in bazı önemli özellikleri şunlardır:

  • Hızlı: Avax Coin, saniyede binlerce işlem gerçekleştirebiliyor ve bu işlemleri birkaç saniye içinde onaylatabiliyor.
  • Düşük Transfer Ücreti: Avax Coin, işlem başına ortalama 0,01 dolar gibi düşük bir ücretle çalışmaktadır.
  • Enerji Verimliliği: Avax Coin, proof-of-work (PoW) mekanizması yerine proof-of-stake (PoS) mekanizması kullanarak enerji tüketimini oldukça azaltmaktadır.
  • Açık Kaynak Kodlu: Avax Coin, farklı konsensüs protokolleri, sanal makineler ve özel kurallar ile özelleştirilebilir alt ağlar oluşturmayı mümkün kılan bir yapıya sahiptir.
  • Uyumlu: Avax Coin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri ile uyumlu olup, çapraz işlemlere de olanak tanımaktadır.

Avax Coin’in Geleceği Nedir?

Avax Coin’in geleceği, Avalanche platformunun gelişimine ve benimsenmesine bağlıdır. Proje yatırımcılara ne kadar iyi tanıtılır ise Avax coin geleceği de o kadar parlak olabilir.  

Avalanche, kripto para sektöründe ölçeklenebilirlik, hız ve uyumluluk gibi önemli sorunları çözmeyi amaçlayan yenilikçi bir proje olduğundan dolayı geleceğinin parlak olması muhtemel.

Avalanche, geliştiricilere ve kullanıcılara esneklik ve özelleştirme imkânı sunarak, çeşitli uygulamalar ve hizmetler için uygun bir ortam sağlar. Avalanche, ayrıca Ethereum ve diğer blok zincirleri ile uyumlu olup, kripto para ekosistemindeki parçalanmışlığı azaltmayı hedeflemektedir.

Avax Coin’in fiyatı ise iktisadın temeli olan arz ve talep faktörlerine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Bu arz talep dengesinin yanında kripto piyasalarının ve Bitcoin’inde nasıl hareket ettiği önemlidir.  

Avax Coin, kripto para dünyasında önemli bir rol oynamaya aday bir projedir. Kripto piyasalarında yaşanan çalkantılardan etkilense de önemini koruyacak hatta arttıracak bir proje olarak hayatına devam edeceği düşünülmektedir.

Avax Coin Yorum – Avax Coin Geleceği

Ekibimizin deneyimli analizcisi tarafından oluşturulan bu analizlerimiz ve grafiklerimiz birer varsayımdır. Bunlara göre hareket etmek sizlerin kontrolünde olacaktır. Paylaştığımız yorumlar ve analizler yatırım tavsiyesi değillerdir.

avax coin geleceği

Şu an da fiyat 41,80 bölgesinde yer almaktadır. Buradan aldığı tepki ile 43,44 seviyelerine ulaşmasını bekleyebiliriz. Bu seviyeden de aşağı yönlü bir hareket sergilemesi olası gibi görünüyor. 43,44 seviyelerine ulaşan fiyat buradan alacağı tepki ile 33,65 seviyelerine doğru gerileme gerçekleştirebilir.

avax coin yorum

Üstte belirtiğimiz gibi bu grafiğimizde de destek ve direnç bölgeleri daha net anlaşılsın diye belirtildi. Ancak Bitcoin de yaşanacak olumlu veya olumsuz durumlar da göz önüne alınmalıdır. Bitcoin hareketleri de altcoinler de oldukça etkili olabilmektedir.

Aşağıda paylaştığımız grafikte de oluşacak senaryo oklar ile gösterilmiştir.

avax coin yorum

Avax Coin Nasıl Alınır ve Saklanır?

Avax Coin almak için öncelikle bir kripto para borsasında hesap açmanız gerekmektedir. Birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Borsalarda Avax Coin almak için genellikle Usdt kullanabilirsiniz. Bunun yansıra diğer kripto para birimlerini de kullanabilirsiniz.

Avax Coin satın aldıktan sonra, bunları güvenli bir şekilde saklamak için bir cüzdan kullanmanız tavsiye edilir. Cüzdanlar, kripto para birimlerinizi korumak için özel anahtarlarınızı saklayan yazılım veya donanım araçlarıdır. Avax Coin için uyumlu cüzdanlardan bazıları şunlardır:

  • Avalanche Wallet: Avalanche platformunun resmî web tabanlı cüzdanıdır. Avax Coin dışında ERC-20 ve NFT gibi diğer varlıkları da destekler.
  • Ledger Nano S/X: Donanım cüzdanlarıdır. Avax Coin’i fiziksel bir cihazda saklamanızı sağlarlar. Ledger Live uygulaması ile entegre çalışırlar.
  • MetaMask: Web tabanlı bir cüzdan ve tarayıcı eklentisidir. Avax Coin’i Ethereum ağı ile uyumlu bir şekilde saklamanızı sağlar.

Piyasada Kaç Avax Var?

Avax Coin’in toplam arzı 435,518,453 adettir. Buna ek olarak da maksimum arzı da 720,000,000 adettir. Toplam arzın 367,485,543’ü şu anda dolaşımdadır.  Geri kalan yaklaşık 360 milyonu ise zamanla piyasaya sürülebilir. Bu duruma proje ekibi karar vermektedir. Arz talep dengesi ise Avalanche platformunun kullanımı, popülaritesi, ortaklıkları, rekabeti gibi faktörlere bağlı olacaktır.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek son dakika kripto haberlerini ve harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.

2019 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir