1. Anasayfa
  2. Coin Geleceği

CELR Coin Nedir ? CELR Coin Geleceği 2024

CELR Coin Nedir ? CELR Coin Geleceği 2024
0

CELR Coin geleceği ile alakalı bilgilerimize geçmeden önce CELR nedir birlikte inceleyelim. CELR, en revaçtaki  blok zincirlerin bazılarının çeşitli yeni ürünler ve protokoller aracılığıyla karşılaştığı ölçeklendirme sınırlarının üstesinden gelebilmek  için tasarlanmıştır. Uygun blok zincirlerin verimini önemli oranda artırmasına ve birbirleriyle daha iyi etkileşime girmesine olanak tanıyan genelleştirilmiş durum kanalları ve toplamalar da dahil olmak üzere ölçeklendirme teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanmaktadır.

Yüksek hızlı katman 2 platformu ve kurulumu basit bir yan zincir çözümü sağlayarak yüksek düzeyde ölçeklenebilir blok zincir uygulamalarının başlatılmasını kolaylaştırmak için tasarlandı.

Celr Coin Geleceği

CELR Coin ekibi tarafından hayata geçirilen ilk ana çözümlerden biri, çok zincirli ve çok katmanlı varlıklar arasında köprü kurmak için kullanılabilen bir yan zincir çözümü olan CELR durum kanalı olmuştur.  Katman 1 blockchain’lerini ölçeklendirmeye yardımcı olabilecek merkeziyetsiz uygulamalar için oldukça verimli bir platform oluşturmak için CelerPay, CelerApps ve CelerNodes dahil olmak üzere çeşitli bileşenler kullanmaktadır.

Ayrıca, CELR Coin ekibi, DeFi’nin verimliliğini artırmak için CELR’in katman-2 toplama teknolojisini hali hazırda kullanan bir platform olan Layer2.finance’ın dışında, CELR durum kanal ağına yönelik bir yükseltme olan cBridge’in de aralarında bulunduğu çeşitli ek ürünleri piyasaya çıkarmıştır.

CELR, zincir dışı işlemlerin yönetilmesini sağlayan ustaca tasarlanmış bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. CELR platformu, hem ödemeler hem de akıllı sözleşmeler için hızlı, basit ve güvenli zincir dışı işlemler sunmaktadır. Proje, Substrate çerçevesi kullanılarak geliştirilmiş ilk projelerden biriydi ve Polkadot ekosisteminin de bir parçası konumundadır. Ağın hizmet ettiği genel amacına gelecek olursak, kurucuları blok zincirinin tüm potansiyelini açığa çıkaracağıı ve Dapps’te daha verimli ve üretken çıktılarla devrim etkisi yaratacağı düşünülmektedir.

Celr Coin Geleceği

Block zincir, birçok endüstrinin başına gelen çok çeşitli sorunlara karşı potansiyel olarak cevap niteliğinde ki bir teknoloji özelliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra, bir takım zorluklardan nasibini alanlar bulunduğu  için bu teknoloji henüz tam anlamıyla mükemmel değildir. Bu bahsedilen zorlukların  içerisinde ki belki de en belirgin olanı ölçekleme sorunudur. Çoğu blok zinciri, milyonlarca aktif kullanıcıyı destekleme amacı taşıdığı için gerektiği oranda ölçekleme yapılamamaktadır.

CELR, mevcut nesil blok zinciri ağlarının verimini artırabilmek için kullanılan bir dizi katman-2 ölçekleme aracıyla bahsedilen soruna bir cevap  vermeye çalışmaktadır.

CELR Coin Geleceği ve Bensersiz Özellikleri

Lider katman-2 ölçeklendirme platformlarından birisi olan CELR, kendini diğer rakiplerden ayırmasına yardımcı olabilecek bir dizi benzersiz özelliği bünyesinde bulunduruyor. Bu benzersiz özellikler, potansiyel olarak Plazma, Validum ve ZK Rollup’ları dahil olmak üzere gelecekte diğerlerini destekleme potansiyeline sahip, iyimser rollup’lar ve genelleştirilmiş durum kanalları da dahil olmak üzere çok sayıda değişken ölçeklendirme çözüm desteği sağlamaktadır.

Fakat bunlardan farklı olarak belirleyici ayırt edici özelliği, CELR ekosistemindeki ürünlerin çeşitliliğidir. CELR ekosisteminin arkasındaki ekip, herkese uygun tek bir çözüm yolu geliştirmek yerine, sektördeki belli başlı sorunları çözmek amacıyla ‘’cBridge, Layer.2finance, Celer NetworkX ve CELR Tokenı’’ gibi birkaç farklı ürün yaratarak kendilerini rakiplerinden bir adım öteye taşımışlardır.

Bu minvalde CELR Coin geleceği hakkında yeniliklere ve gelişime açık bir proje olduğunu söylemek mümkün. Rakiplerinden kendisini bir adım öne taşıyacak hamlelere devam ederek gelecekte bulunduğu konumu bir veya birkaç adım öteye taşıyabilecek gibi görünüyor.

CELR Coin Yorumu

Teknik olarak CELR Coin geleceği konusuna bakacak olursak eğer son dönemlerde haftalık grafikte Bullish FVG olarak nitelendirilebilen bir bölgede ki fiyat boşluğu tamamen doldurularak fiyat 0.016 seviyelerinden 0.022 seviyelerine kadar yükseldiğini görüyoruz. Anlık olarak bu haftanın tamamlanmasıyla birlikte yeni bir Bullish FVG oluşması muhtemel görünüyor. (Oluşumu tam olarak gerçekleşmemiş olan Bullish FVG grafikte kırmızı kutu ile belirtilmiştir.) Bu senaryo gerçekleşirse eğer fiyat bu noktaya bir geri çekilme gerçekleştirerek güç toplayıp daha yüksek seviyelere  doğru ilerlemek isteyebilir.

CELR Coin Yorumu

Ayrıca fiyatın 0.016 seviyelerinden 0.022 seviyelerine doğru yükselmesi durumunda grafiğimizi Haftalık grafikten Günlük grafiğe aldığımızda yine fiyatın günlük Bullish FVG bölgesine doğru düşüş yaşayarak yükseliş için güç kazandığını görüyoruz.  Yani fiyat gücünü yenileye yenileye  yükseliyor. Buda fiyattaki yükselişin istikrarına işaret eder.

CELR Coin grafiğini Günlük ve Haftalık olarak inceledik. Peki Aylık grafiğe bakarsak ne gibi çıkarımlarda bulunabiliriz ? Aylık grafiği incelediğimizde CELR Coin geçmişte işlem gördüğü 0.16 ATH seviyesinin çok uzağında ve uzun süredir de dip olarak tabir edebileceğimiz seviyelerde işlem görüyor. Bu noktadan bakacak olursak CELR Coin Geleceği konusunda başlangıçta 0.0326 daha sonrasında ise 0.08437 seviyeleri bir süre sonra ziyaret edilmesi gereken noktalar olarak gözümüze çarpıyor.

Uzun vadede CELR Coin yatırımcısının yüzüne gülecek gibi görünüyor ancak tabi ki bu tahminlerin kişisel yorumlarımızdan ibaret olduğunu ve her zaman olduğu gibi yanılma ihtimalimizin bulunduğunu sakın göz ardı etmeyin.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek CELR Coin GeleceğiCELR Coin Yorumu ve son dakika kripto haberlerini bunlara ek harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.

2021 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir