1. Anasayfa
  2. Coin Geleceği

Waves Coin Geleceği 2024

Waves Coin Geleceği 2024
0

Waves Coin geleceği hakkında ki bilgilere geçmeden önce kısa Waves Coin ile alakalı bilgileri bir göz atalım.

Waves Coin Nedir ?

Waves Coin, herhangi bir merkezi bulunmayan uygulamalar ( DApp’ler ) ve akıllı sözleşmeler dahil olmak kaydıyla çeşitli kullanım durumlarını desteklemekte olan çok amaçlı bir blok zincir platformudur.

Kripto para sektörünün ilk madeni para tekliflerinden ( ICO ) birinin ardından Haziran 2016’da başlatılan Waves Coin, başlangıçta hızı, kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostluğunu artırarak ilk blok zincir platformlarını geliştirmek üzere harekete geçti.  Sonraki süreçte bu yeni geliştirilen platform birtakım değişikliklere uğradı ve orijinal tasarımındaki özelliklerine yeni özellikler eklenerek çok daha efektif bir hale evrildi.

Waves’in yerel token’ı, blok ödülleri gibi standart ödemeler için kullanılan, sınırsız bir tedarik tokeni olan Waves Coin dir.

Waves Coin Geleceği

Waves Coin Geleceği Parlak mı?

Kendi alanındaki ilk tekliflerden birisi olan Waves Coin, ilk blok zincir platformlarını ve ürünlerini geliştirebilmek için harekete geçti. Başlangıçtan itibaren, süreçleri iyileştirebilmek veya yeni hizmetler oluşturabilmek için blok zincir kullanmak isteyen potansiyel müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmeyi amaçladı.

Waves Coin, akıllı sözleşmeleri ve herhangi bir merkezi bulunmayan uygulamaları geliştirmeyi destekleyerek hızların ve kullanım kolaylığının o zamanki rekabetin ötesine geçebilmeyi başardı.

O zamandan bu zamana kadar, zincirler arası ve oracle ağı olan Gravity ve herhangi bir merkezi bulunmayan finans ( DeFi ) odaklı platform Neutrino dahil olmak üzere farklı ürünler de piyasaya çıktı. Bu piyasalardan biri olan ‘’Waves DEX’’ merkeziyetsiz  bir kripto para borsasıdır.

Waves Coin Geleceği

2020 yılında Waves Coin , WAVES tokenini ERC-20 standart varlığı olarak piyasaya sürmesiyle birlikte  platformunun Ethereum ağı ile beraber çalışabileceğini duyurdu.

Yani Waves Coin Geleceği konusuna gelecek olursak proje sahiplerinin yaptıklarına baktığımızda inovasyona açık bir ekip oldukları kanısına varılabilir. Merkeziyetsiz kripto para borsası adımı ilgi çekici bir adım gibi duruyor. Aynı zamanda platformun ERC-20 standart varlığı özelliği olması ve Etherium ağı ile iş birliği içerisinde olması da ayrı bir önem arz ediyor.

Waves Coin Geleceği ile alakalı proje ekibi sektörü yakından takip etmeye devam eder ve şayet sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi projeler ortaya koyabilirse gelecekte adından söz ettirebilir. Ayrıca piyasada ki 8800 aktif kripto para içerisinde 223. Sırada olan bir kripto para projesi olması bakımından da önem arz ediyor.

Waves Coin Geleceği

Waves Coin Yorumu

Waves Coin ile alakalı temel verileri inceledikten sonra şimdi de teknik verilerine bir göz atalım.

Waves Coin grafiğine baktığımızda ilk işleme başladığında 2.77 seviyesinden işleme başladığını görüyoruz. Şuan ise ortalama 2.3 seviyelerinden işlem görüyor. Yani şuan ki değeri ilk işleme başladığı fiyatın bile altında seyrediyor.

Bunun yanı sıra ortalama 1 yıldır fiyat belli bir bölgede sıkışıp kalmış durumda ve bu bölgeyi uzun zamandır muhafaza ediyor. Fiyatın çok uzun süredir aynı bölgede olması ve işleme başladığı fiyattan bile daha aşağıda işlem görüyor olması bence gelecekte fiyatın yükselişe geçebileceğine işaret ediyor olabilir. Ayrıca fiyat çok uzun süredir bu seviyelerde işlem gördüğü için geçmişte yaratılan tepe seviyeleri fiyatın hedefi haline evrilmiş olabilir.

Bu bakış açısıyla bakacak olursak fiyat haftalık grafikte yakın zamanda  tek bir tane Bullish Fvg oluşturmuş durumda. Ve grafikte kırmızı çizgi ile belirtilen noktadaki likidite bir üstteki likidite ile çok yakın olmasına rağmen alınmamış bu noktanın çok yakınından fiyat yükselişe geçmiş olarak görünüyor.

Zaman dilimini küçülttüğümüzde ve grafiği günlük zaman diliminde incelediğimizde fiyat başlangıçta iki tane tepe noktası yaratarak likidite ihtiyacını karşıladıktan sonra belli bir seviyeye kadar düşüş yaşamış olarak görünüyor. Bu hareket gerçekleşirken de bir tane bearish FVG oluşturulmuş durumda. Çok yüksek ihtimalle büyük yükseliş hareketi hazırlıkları süreci piyasa tarafından hazırlanıyor olabilir.

Şöyle ki, fiyat oluşturulan bearish FVG bölgesine gelerek kendisine likidite sağladıktan sonra öncelikle uzun kırmızı çizgi ile gösterilen bölgeye daha sonra da haftalık grafikte belirtilen bullish FVG bölgesine çekilecektir. Fiyat bu bölgeye geldikten sonra zaten fazlasıyla likidite depolayacağı için büyük yükseliş hareketine bu noktadan sonra başlayacaktır. Hedefleri sırasıyla aylık grafikte belirtilen 3.385 ve 3.964 seviyeleri olacaktır.

Bu seviyeler güçlü bir şekilde geçildiği taktirde fiyatın zorlanabileceği pek bi nokta yok gibi duruyor. Karşılaşabileceği ilk engel 9.14 seviyesinde yer alan bearish breaker bölgesi ve buda yaklaşık olarak %225 lİk bir orana tekabül ediyor.

Özetlemek gerekirse Waves Coin Geleceği hakkında gerçek anlamda olumlu şeyler görebilmemiz için 2 kritik nokta var. Bunlar;

  • Ekibin projeye sahip çıkması ve projeyi geliştirmeleri
  • Fiyatın 4 seviyelerinde tutunabilmesi

Şayet bu iki şeyde gerçekleşirse gelecekte Waves Coin adından sıkça söz ettirecektir.

Bizleri TELEGRAMDA takip ederek Waves Coin Geleceği Waves Coin Nedir ? sorusunun cevabını ve son dakika kripto haberlerini bunlara ek harika analizleri öğrenme fırsatı yakalayın.

2021 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir