1. Anasayfa
  2. Altcoinler

Gelecek Vadeden Altcoinler 2024

Gelecek Vadeden Altcoinler 2024
GELECEK VADEDEN ALTCOİNLER
1

Gelecek vadeden altcoinler birçok yatırımcının arayıp bulmakta zorluk çektiği başarılı projelerdir. Genel itibariyle yatırımcının kendi kararının önemli olduğu bu seçimler yapacağınız yatırımlarda büyük önem arz etmektedir. Kaliteli kripto para projeleri aynı zamanda gelecek vadedeceğinden temel analizi ile birlikte teknik analizi başarılı olan projeleri düşünebilirsiniz.

Bir kripto para biriminin sahip oldukları özellikler, ekosistemleri, işlem hacimleri gibi daha birçok faktör onun ön plana çıkarılmasında etkilidir. İyi bir araştırma ve teknik analiz bilgisi size uzun vadede kazandırabilecek kripto paranın bilgisini verecektir.

Gelecek Vadeden Altcoinler Nelerdir?

Gelecek vadeden altcoinlerin tespiti zor olduğu gibi her zaman doğru da olamayabiliyor. Hisse senetlerinde olduğu gibi doğru bir temel analizin yanı sıra teknik analiz bilgisi doğru kripto para birimlerini tespit edebilmemizde yardımcı olacaktır. Fakat tüm bunların yanı sıra gündeme gelen yasak haberleri, sık sık spekülasyon yaratıcı haberlerin oluşması ve ülkelerin kripto para birimleri benimseyip benimsememe gibi farklı önemli yapacak olduğunuz seçimlerde yanılmanıza neden olabilir. Bu yüzden bu riski alaraktan kripto para piyasasında yatırımlar yapmanız gerektiğini unutmayın.

GELECEK VADEDEN ALTCOİNLER

Gelecek vadeden altcoinler nelerdir? konusuna gelecek olursak; güncellemeleri ile dikkat çekiyorsa, çoğu zaman iyi bir işlem hacmi bulunuyorsa ve aktif, başarılı bir geliştirici ekibi varsa temel analizi hakkında olumlu yorumlarda bulunabilir. Temel analizinin yanı sıra gündeme gelen haberler, teknik altyapısı ve grafik hareketleri de gelecek vadeden bir coin olup olmadığı konusunda bizlere bilgi sağlayabilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum diğer birçok altcoinden daha farklı bir konuma sahiptir. Bunun başlıca sebebi de piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olmasıdır. Fakat yine de Ethereum, Bitcoin kadar geniş bir kitleye hitap etmiyor. Aynı popülariteye sahip olmasa da Ethereum blok zinciri kullanan kripto para birimi günden güne artış göstermektedir. Güvenilirliği ve kalitesi yüksek kripto para birimi ETH, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar için biçilmiş bir kaftandır. Bu yüzden de altcoinler arasında otoritesini gösteren ve çoğu kripto yatırımcısı içinde akıllıca yapılmış bir seçim olmasında etkili.

Bitcoin’den sonra değerini en iyi şekilde koruyan ve kısa zamanda da eski değerlerine yaklaşan ETH, yatırımcılarına hak ettiği değeri ve güvenilirliği sağlamış gibi görünüyor. Haftayı %10.50’lik bir yükselişle kapatan Ethereum Şubat ayında ortalama %43’lük bir artış yaşadı.

Litecoin (LTC)

Litecoin altcoinler arasında önemli bir yere sahip kripto para birimidir. Hatta LTC hakkında Bitcoin piyasanın altını, Litecoin ise piyasanın gümüşüdür söylemlerini sıklıkla duymuş olabilirsiniz. Merkezi olmayan ve açık kaynak kodlu para birimi işlem hızı ile de sevilen ve bilinen kripto para birimleri arasındandır. Piyasa değeri sıralamasında en büyük 20. kripto para özelliğinin yanı sıra güvenilirliği ile de yatırımcılara sık sık ev sahipliği yapmaktadır.

Düşük ücretler, hızlı işlem imkânı, güvenilirliği ve güvenlik önlemleri gibi daha birçok özelliğinin yanı sıra Litecoin (LTC) gelişiminde BTC protokolünü baz alması da dikkate değer coin olmasında etkili. En popüler saf kripto para birimi LTC’nin kurucusu Chocobo olarak da bilinen Charlie Lee’dir. 2017 yılından beri yatırımcıları bünyesinde bulunduran kaliteli ve en eski kripto paralardan biridir.

2021 yılında başlayan düşüş ve ayı piyasası her kripto para biriminde olduğu gibi Litecoin (LTC)’i de etkiledi. Yine de diğer birçok coine baktığımızda değer kaybını minimumda tutabilen başarılı coinlerden biridir. Bitcoin’in 55.000$ değerine tekrardan dönmesiyle birlikte yükseliş ivmesini başarılı bir şekilde yakalamış ve eski değerlerine doğru her geçen gün daha yaklaşmaktadır.

Uniswap (UNI)

Uniswap aynı zamanda merkezi olmayan kripto para borsası olarak hizmet veriyor. 2018 yılında piyasaya sunulan ve ilk çıktığı zamandan beri başarılı işlere imza atan Uniswap (v3) işlem hacmiyle dikkatleri üstüne çekmişti. Merkezi olmayan bu borsanın tanındık coini Uniswap (UNI) ise DeFi tokenlerin değer kazanmasıyla beraber geçtiğimiz yıllarda ve şuanda başarılı bir yükseliş performansı gösterdi.

2021 yılının başı birçok DeFi token için güzel geçtiği gibi Uniswap’te güncellemelerin olduğu, işlem hacminin sık sık arttığı bir süreç geçirdi. 2021 Mayıs ayında yaşanan genel performans düşüklüpünden minimum derecede etkilenen bir diğer altcoinlerden bir tanesidir.

Solana (SOL)

Gelecek vadeden altcoinler listesinin bir diğer önemli coini Solana’dır. SOL coin, 2021 yılı itibaren adını çok sık duyurmaya başlamış coinlerden oldu. Temel analiziyle birlikte birçok yatırımcı büyülüyen altcoin Solana’nın (SOL) detaylarına bakacak olursak; Solana (SOL), işlem sayısı ve bu işlemlerin hızını arttırmak adına geliştirmelerde bulunan blockchain ağı Solana’nın tokenidir.

Çok kısa sürelerde gerçekleştirilen bu işlemlerin işlem ücretlerini de göz önünde bulundurduğumuzda birçok rakibini geride bırakmaktadır. Yazı yazıldığı sırada yani 27.02.2024 tarihinde 3.08 B‬USD değerinde bir işlem hacmi, ‪570.54 M‬ toplam arzı bulunuyor. Solana ATH değerini de tekrardan hatırlatacak olursak 267.52USD olarak belirtebiliriz.

2017 yılında çalışmalara başlanmış ve 2020 yılında da çalışmalar tamamlanarak piyasaya sunulan Solana’nın piyasa sıralaması ise 5’dir. Kısa sürede kat ettiği yol milyonlarca yatırımcıyı memnun etmiş durumda. Birçok altcoin’e idol olmakla birlikte bünyesinde de birçok kripto para birimine ev sahipliği yapmaktadır. Yenilikçi hibrit fikir birliği modeli ile kurumsal tüccarların yanı sıra küçük çaptaki tüccarların da ilgisini çekmektedir. Yükseliş potansiyeli olan altcoinler arasında yer almasında ise zengin bir ekosistemin bulunması önemli bir etmen. Binance, Huobi, Gate.io gibi diğer birçok büyük kripto para borsasında mevcuttur.

Önerilen İçerik: SOL Coin Son Durum Ne Gösteriyor

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), sık sık haberlere yansıyan, başarılı kripto para birimidir. Kurucusu Charles Hoskinson olan kripto para biriminin bu kadar değerli olmasındaki bir etmende Ethereum kurucu ortaklarından biri olarak bilinmesi. Zengin ekosistemi ile de dikkat çeken ADA kripto para piyasa sıralamasında 8. sırada yer alıyor.

Güvenli ve şeffaf bir ağın yerel kripto para birimi olan Cardano, sahip olduğu özelliklerden dolayı birçok insan tarafından geleceği parlak olarak görülen bir kripto para birimidir. Bu nedenle yatırımcılar tarafından ilgi görmekte ve analizlerin değerlendirmesine tabi olmaktadır. Birçok Türk borsası dahil çoğu kripto para borsasında satın alınabilir durumdadır.

Yükseliş Potansiyeli Olan Altcoinler Nasıl Bulunur?

Yükseliş potansiyeli olan altcoinler tespit edilirken teknik analizden faydalanıldığı gibi temel analizlerden de faydalanılabilir. Ayrıca kripto para biriminin hakkında oluşan haberler, gelen güncellemeler ve hızlı bir şekilde işlem hacminde değişikliğe neden olabilecek etmenler yükseliş potansiyeli olan coinlerin tespitinde önemlidir. Dikkatli olmak gereken bir nokta ise gelen olumlu haberlerin olumsuza dönebildiği ve genel itibariyle kripto paraların spekülatif hareketlerinin çok olduğudur. Bu yüzden yükseliş umuduyla yüksek meblağlarla yatırım yapmaktan, kısa vadede geri dönmesi gereken paraların kullanımından ve kısa sürelerde gerçekleşen düşüş ya da yükselişlerden kaynaklı panikten uzak durulmalıdır.

Hangi Kripto Parayı Almalıyım?

Yatırımcının en çok zorlandığı süreçlerden biri doğru kripto para biriminde karar kılmaktadır. Çoğu zaman kripto para birimlerinin teknik ve temel analizleri yatırımcıların kripto para birimlerini seçmelerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır. Kripto para alımı yaparken yükseliş potansiyeli olan coinler tespit edilmeye çalışılırken kripto paranın güvenilir olmasına da dikkat edilmelidir.

Yatırım yapılacak olan kripto para biriminin kalitesi, ne zaman piyasaya sunulduğu, grafiği, yaptığı anlaşmaları, aldığı ve alacağı güncellemeler gibi daha birçok etmen yükseliş potansiyeli olan kripto paralar hakkında fikir verebilmektedir. Bunun yanında belirtilen bu etmenler yatırım portföyü oluşturmamızda da yardımı bulunmakta.

GELECEK VADEDEN ALTCOİNLER

Yatırımcıların Yaptığı Hatalar

Altcoin alımı yapılırken yapılan birtakım hatalar gerçekleştirilebiliyor. Bu hatalar yatırımlarınızda zarara geçmenizde, istenilen kârlara ulaşamamanıza neden olmaktadır. Gelin ilk olarak bu hataların neler olduğuna göz atalım.

Yatırımcının Panik Yapması

Panik, yatırımcının korkulu rüyasıdır. Hata yapma olasılığını arttırdığı gibi biraz yükseliş ya da düşüş gördüğünde bu hareketten etkilenerek kayıplara neden olması en büyük problemlerdendir. Panik alımlar ve panik satışlar yatırımcıda pişmanlığa neden olur.

Portföyde Doğru Oranda Doğru Sayıda Kripto Paraya Yer Verme

Birçok yatırımcı portföy oluşturma konusunda pek bir tecrübesi bulunmadığı gibi zaman zaman gereksinim de duymuyor. Diğer birçok kripto para birimine göre çok daha riskli birimlere girilmesi ve sadece portföyün riskli coinlerden oluşması en büyük riskleri beraberinde getirir. Bu yüzden riskli coinlerle şansını denemek isteyen yatırımcılar

Portföy oluşturacak yatırımcılar hisse senetlerinde yapılan yatırımlardan çok farklı bir şey gerçekleştirmiyor. Nasıl hisse senetleri yatırımlarında o firmanın ne firması olduğunu, neler yaptığını, yatırıma değer olup olmadığı gibi birtakım soruların cevaplarını arıyorsa kripto para yatırımlarında da bu şekilde ilerlemek portföyünüzün daha verimli coinlerden oluşmasını sağlar. Hangi kripto parayı almalıyım? düşüncesinde olan yatırımcılarda belirtilen bu hatalardan uzak durarak seçimlerde bulunmalıdır.

Analistlerin, Yatırımcıların Yorumları ile Yatırım Yapmak

Analistler ve yatırımcılar da herkes gibi hata yapabilmektedir. Bu yüzden analistler ve yatırımcıların yorumlarını da bir yere kadar dikkate almalısınız. Kendi analizlerini yapmadan, körü körüne tavsiyeye uyan yatırımcılar zararlarla sık sık karşılaşabilir.

Yanlış Para ile Yatırım Yapılması

Diğer büyük hatalardan biri de yatırımcıya kısa sürede geri dönüş yapması gereken bir para ile yatırım yapılmasıdır. Riskli bir yatırım şekli olan kripto paraların ne zaman artış gösterip ne zaman düzeltme alacağı ya da ayı sezonuna gireceği her zaman belli olmuyor. Bu da ister istemez kısa sürede para eksikliğinin giderilmesini zor kılabiliyor. Kira parası, kısa süre içerisinde iade edilecek bir para ya da gözden çıkarılmayacak kadar önemli paralarla yatırımlar yapılmamalı, kaybı göze alabileceğiniz miktarlarla doğru portföy oluşturulması yatırımcılar için çok daha önemlidir.

Gelecek vadeden altcoinler yazımızda belirtilenlerin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. En doğru teknik ve temel analiz yatırımcının kendisinin yaptığı analizlerdir. Yatırımcı kripto para alanının risklerini bilmelidir. Bu yüzden yatırımlar yapılırken temkinli olmakla birlikte emin olduğunuz projelerde doğru miktarda yatırım gerçekleştirmeniz sizin faydanıza olacaktır. Bizleri Telegram’da takip ederek en güncel ve en iyi haberlere kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.

2016 yılından beri kripto para / finans alanlarında içerik oluşturmakla birlikte bu alanda da sık sık yatırımlar yapmaktayım. Kriptonat ile de en güncel içerikleri okurlarına buluşturmayı amaç edinmekteyim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir